Son Dakika Haberler

Betonlaşmaya karşı 10 bin imza

İstanbul Sarıgazi Mahallesi'ndeki yeşil alanın betonlaşmasına karşı mahalleli Haziran Hareketi ile birlikte panel düzenleyecek.

Betonlaşmaya karşı 10 bin imza
Okunma : 45 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

İstanbul Sarıgazi Mahallesi’ndeki yeşil alanın betonlaşmasına karşı mahalleli Haziran Hareketi ile birlikte panel düzenleyecek.

Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi’nde Namık Kemal Caddesi üzerindeki askeri alanda bulunan 9 bin 334 metrekarelik yeşil alanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredildiği ve bu alanda imam hatip lisesi yapılacağı iddiasına karşı mahalle sakinleri Haziran Hareketi ile birlikte panel yapacak.

Sarıgazi Mahalle Muhtarı Göker Göktaş, konuyla ilgili hem İBB’ye hem de Sancaktepe Belediyesi’ne dilekçe vererek yeşil alandaki betonlaşmayı önlemek istediklerini belirtti. Sancaktepe Belediyesi’nin halkın isteği doğrultusunda değil de belediyenin keyfiyeti doğrultusunda hareket ettiğini kaydeden Göktaş, “1992 yılında Sarıgazi’nin toplam nüfusu 4 bin idi ve mahallemizde 4 tane park vardı. Şu anda Sarıgazi’de 6 mahalledeki toplam nüfus 150 bin civarı. 1992 yılında 4 tane parkımız varken 2015 yılında bu parklar 3’e düşürüldü. Bu alandaki betonlaşmayı önlemek için belediyeye 10 bin imza verdik” dedi.

Göktaş, sosyal yaşamlarının katledildiğini bu karşı bir araya geldiklerini ifade ederek, “Bu alanı da peşkeş çekmek istiyorlar. Betonlaştırmak istiyorlar biz de bu betonlaştırmaya karşıyız. Haziran Hareketi ile beraber 22 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da (yarın) yaklaşık 10 dönüm olan arazide panel düzenleyeceğiz. Sorunlarımıza karşı çözüm yollarını konuşacağız. Söz konusu alan askeri alandı takas usulü ile İBB burayı aldı ve iddialara göre alana imam hatip lisesi yapılacak”diye konuştu.

Kaynak: Sarıgazi’de betonlaşmaya karşı 10 bin imza – Gerçek Gündem