Son Dakika Haberler

Bıçaklanan genç: HAYIR kazanacak

CHP'li Yarkadaş, broşür dağıtırken saldırıya uğrayan Boran'ı ziyaret etti.

Bıçaklanan genç: HAYIR kazanacak
Okunma : 194 views Yorum Yap

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “İktidar kutuplaştıran ve hedef gösteren dili terk etmeli… Bu dil sokağa saldırı olarak yansıyor, saldırıları teşvik ediyor” dedi.

Ümraniye’de HAYIR içerikli broşür dağıtırken bıçaklı saldırıya uğrayan HAZİRAN Hareketi Üyesi Devrim Boran’ı evinde ziyaret eden CHP’li Yarkadaş, iktidarı uyardı.

CHP Milletvekili Yarkadaş, “İktidarın en yetkili ağızları, HAYIR oyu verecekleri terörist, terör örgütü üyesi olarak gösteriyor. Bu dil, alanda demokratik faaliyet gösteren kişilerin can güvenliğini ortadan kaldırıyor” ifadesini kullandı. İktidarın bu dili derhal terk etmesi gerektiğini söyleyen Yarkadaş, “Kutuplaştırma ve ayrıştırma iktidara da bir şey kazandırmaz” dedi.

“BU DİLİ TERK EDİN”

Referandumun demokratik koşullarda yapılabilmesi için İktidarın gerekli önlemleri alması gerektiğini belirten Yarkadaş, “Ne yazık ki bu sağduyu ve anlayıştan çok uzaktalar” diye konuştu.

Saldırıya uğrayan Devrim Boran’dan olaya ilişkin bilgi alan Yarkadaş, polisin saldırganı bir an önce bulmasını da istedi.

POLİSE SÖYLEMİŞLER

Devrim Boran ve arkadaşlarının saldırı öncesi tehlikeyi sezip bölgedeki polislere bilgi verdiklerini de aktaran Yarkadaş, “Resmî polisler şikayeti değerlendirmemişler… Olayı ciddiye alsalar bu acı ve gerilim yaşanmazdı” dedi.

OLAYI ANLATTI

Bıçaklanan Devrim Baran ise CHP’li Yarkadaş aracılığıyla kamuoyuna şu mesajı verdi:

“Ümraniye Çarşı’da saat 16.00 sularında üzerinde HAYIR yazan broşürleri dağıtıyorduk. 4-5 kişilik bir grup bize saldırdı. Beni bıçakladılar. Üç dikiş atıldı. Şu an iyiyim. Ne yaparlarsa yapsınlar mutlaka HAYIR kazanacak.”

Öte yandan Devrim Boran’ın ailesi de saldırıya rağmen HAYIR oyu vereceklerin yılmayacağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)