Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Binali Yıldırım: Eyvah, 48 günümüz kaldı.

Başbakan Binali Yıldırım, "Sizin bu ilçeyi dar ettiğiniz örgütün elebaşısı Pensilvanya'da bu evetleri duydukça kriz geçiriyor, fenalaşıyor.

Binali Yıldırım: Eyvah, 48 günümüz kaldı.
Okunma : 56 views Yorum Yap
besiktasbelediyesi

Bölücü terör örgütü PKK, darlanıyor, kuduruyor. Çünkü diyorlar ki, ‘Eyvah, 48 günümüz kaldı. 48 gün sonra millet sandığa gidecek evet diyecek, bizim de biletimizi kesecek'” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’nın 15 Temmuz’dan sonra ismi “Kahramankazan” olarak değiştirilen ilçesinde konuşma yaptı.

Yıldırım, konuşmasında başkanlık referandumuna dair konuşarak, “Sizin bu ilçeyi dar ettiğiniz örgütün elebaşısı Pensilvanya’da bu evetleri duydukça kriz geçiriyor, fenalaşıyor. Bölücü terör örgütü PKK, darlanıyor, kuduruyor. Çünkü diyorlar ki, ‘Eyvah, 48 günümüz kaldı. 48 gün sonra millet sandığa gidecek evet diyecek, bizim de biletimizi kesecek'” dedi.

’15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİDİR’

Yıldırım konuşmasında şunları söyledi:

“15 Temmuz gecesiydi, devletin içine çöreklenen ve ihanet edeceği günü bekleyen bir grup azılı terörist ‘doğru zaman’ diyerek işe koyuldu. Kahramankazanlı kardeşlerim ne yaptı? Darbecilere millet ve demokrasi düşmanlarına canınız pahasına meydanları dar ettiniz. Bu alçak darbe girişimine karşı onurlu, haysiyetli direnişinizi ortaya koydunuz. 8 bin kişiyle darbecilerin ele geçirdiği Akıncı Kışlasını kuşatan siz Kahramankazanlılar oldunuz. Uçaklar kalkmasın diye bütün yılın ekinini, tarlasını yakan da sizdiniz. Darbeye karşı ilk sivil dayanışmayı, direnişi başlatan da Kahramankazan’ın kahraman insanları oldu. 15 Temmuz milletin zaferidir. O zaferde ilk cümleyi Kahramankazanlılar söyledi. F-16’lardan korkmadınız, canınızı siper ettiniz. Kahramankazan 16 Nisan’da sandığa gidecek, 15 Temmuz darbecilerin zihniyetini Türkiye’de sonsuza kadar silinmesini sağlayacak.”

‘TEK ADAM’ İTİRAFI

‘Başkanlık anayasası’na ilişkin “tek adam” eleştirilerine yönelik konuşan Başbakan Yıldırım, “Tek adam diyorlar… Başka ne olacak! Elbet tek olacak. Ama tek adam dedğiniz milletin oylarıyla gelecek, milletin oylarıyla gidecek” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım, Hande Fırat imzalı “Karargah rahatsız. 7 eleştiriye 7 yanıt” haberini, “Manşet atarak hükümete ayar vermeye çalışıyorlar. Demokrasi dışı bu girişimlere karşı, 15 Temmuz’da en güzel cevabı veren Kahramankazanlı bu algı operasyonları size söker mi? Elbette sökmez” sözleriyle hedef aldı.

Kaynak: Binali Yıldırım: Evetleri duydukça FETÖ elebaşı kriz geçiriyor, PKK kuduruyor

sariyerbelediyesi