Bir elin verdiğini diğeri görmeden!
1 okunma

Bir elin verdiğini diğeri görmeden!

ABONE OL
17 Haziran 2016 12:51
Bir elin verdiğini diğeri görmeden!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sessiz sedasız devam eden bu çalışmayı bir haberci olarak yazmadan geçmek hizmete haksızlık olur deyip kalemi elimize aldık.

Sosyal yardımlar adı altında insanların yoksulluklarının birer silah haline dönüştürüldüğü ve yapılan yardımların, dağıtılan erzakların gücü ile siyasi çıkar sağlamak isteyenlere inat Sarıyer Belediye başkanlığı bünyesinde bir çalışma sessiz ve resimsiz bir şekilde yerine getirilirken, hedef sadece Ramazan’ın yardımlaşma ve dayanışma ruhunu hayatta tutup karşılığını vermek.

Evet dikkatimizi çeken ve bunu kaleme almamızı sağlayan şey ise yapılan işlemin hiç bir şekilde resimlenmiyor ve belli kanallarda paylaşılmıyor olması. Yani bir elin verdiği diğeri görmüyor!

Peki ne yapılıyor? 

Sarıyer Belediyesi önceden belirlenmiş yardıma muhtaç ailelere ramazan ayı boyunca 15.000 adete yakın ramazan erzak kolisini hiç bir ayırım yapmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Yani Sarıyer’de 15.000 ailenin ramazan ayındaki mutfak masrafına katkı yapıp, ekonomik olarak yanlarında bulunmaya çalışıyor.

Bunu yaparken temel olarak hedef gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanların tespiti ve yardımların yerine ulaştığının, hak sahibinin almış olduğunu teyit etmek. Bunun için ise mahallerde önde gelen kişiler ve mahalleyi tanıyan muhtarlar, derneklerden, siyasi parti temsilcilerinden, belediye birimlerinden faydalanılıyor.O mahallenin gerçekten yardıma muhtaç ailleri belirleniyor gözetim altında olması gereken adrese teslim ediliyor.

Peki ola ki siz o listede bulunmuyor ve yine de ihtiyaç sahibisiniz ne yapacaksınız?

Sorun yok, yardım aracı mahallenize geldiğinde gördüyseniz gidip rahatlıkla erzağınızı alabilirsiniz. Sözünüz onlar için herşeydir. Herşey güvene ve samimiyete dayalı işliyor.

Peki yardım aracını göremediniz ama yine de ihtiyacınız var bu yardım kolilerine ne yapacaksınız?

Öncelikle mahallenizde bulunan CHP Sarıyer İlçesi mahalle biriminden tanıdığınız birine yoksa ilçe başkanlığına ulaşabilirsiniz (0212 271 7391), muhtarınızla iletişime geçebilirsiniz, ya da belediyenin Çagrı  Merkezine ulaşıp (444 1 722) destek isteyebilirsiniz.

Kendileri talepler doğrultusunda hiç tereddüt etmeden size destek olacaklarını temin ediyorlar.

Biz bu haberi yapmaya karar verdiğimizde bile yapılanın bir siyasi rant olmadığını söyleyen yetkililer, haberin yapılmamasına dair öneride bulundular bize. Fakat halkın haber alma hakkından ve ihtiyaç sahiplerinin yardıma ulaşamama olasılığından dolayı haberi yapmanın daha doğru olduğunu düşünerek konuyu gündeme taşıdık. Kullandığımız resim için de resim sahiplerinin affına sığındık.

Sarıyer Gözlem.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP