Son Dakika Haberler

Birlik’in vücudundan 28 kurşun çıktı

Hacı Lokman Birlik’in ön otopsi tutanağı açıklandı.

Birlik’in vücudundan 28 kurşun çıktı
Okunma : 51 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Şırnak’ın Dicle mahallesinde, görgü tanıklarının, özel harekat timleri tarafından yaralı haldeyken infaz edildiğini anlattığı ve sonrasında cesedinin akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği anlaşılan Hacı Lokman Birlik’in ön otopsi tutanağı açıklandı.

Raporda Birlik’in bedeninde 28 kurşun girişi, 20’den fazla kurşun çıkışı ve çok sayıda mermi parçaları izi olduğu kaydedildi. Birlik’e isabet eden kurşunların ikisinin uzak mesafeden yapıldığı belirtilen raporda, elbiselerden dolayı diğer kurşunların mesafesinin anlaşılmadığı bu yüzden atış artıklarının incelenmesi gerektiği belirtildi.
Raporda, Birlik’in yüzü dahil tüm vücudunda kan bulaşığının olduğu, kulak, burun, alın, el, ön diz kapağı, arka diz kapağı, parmaklarında sıyrıkların olduğu kaydedildi. Ayrıca, Birlik’in boyun sol yanda alt dudak sol tarafın kopmuş olduğu da belirtildi.

Raporun sonuç bölümünde ise şu bilgiler yer aldı:
“Cesette tespit edildiği kadarıyla 28 ateşli silah mermi çekirdeği veya parçaları isabet etmiş olup, tespit edilebildiği kadarıyla en az 17 tanesinin öldürücü nitelikte olduğu, diğerlerinin öldürücü nitelikte olmadığı,
Cesetten çok sayıda ateşli silah mermi çekirdeği parçaları elde edildiği, ateşli mermi silah çekirdeği elde edilmediği,
Haricen 1 ve 15’no’lu da tarif edilen atışların cilt, cilt altı ve kemik doku bulgularına göre uzak atış mesafesinden yapılmış olduğu, diğer atışların elbiseli bölgeye isabet etmesinden dolayı atış mesafesi tayini yapılabilmesi için elbiselerin atış artıkları yönünden incelenmesi gerektiği,

Cesetten toksikolojik inceleme içi 2 tüp kan, 1 tüp göz iç sıvısı ve 1 tüp safra sıvısı alındığı,
Kişinin ölümünün çoklu Ateşli Silah Mermi yaralanmasına bağlı seri kot, ekstremite, mandibula, pelvis ve vetrerba kırıklarıyla birlikte çoklu iç organ ve büyük damar yaralanmasından gelişen iç kanama ve meduller şok sonucu meydana geldiği kanaatine varıldı.”

gercek gündem

besiktasbelediyesi