Son Dakika Haberler

Borsa İstanbul’un halka arz yetki süresi uzatıldı

Borsa İstanbul'un halka arz işlemlerinin yürütülmesine ilişkin yetki süresi, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın onayıyla bir yıl uzatılarak 31 Aralık 2016 olarak belirlendi.

Borsa İstanbul’un halka arz yetki süresi uzatıldı
Okunma : 31 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç, “Şirketimizin Hazine mülkiyetindeki paylarının halka arz işlemlerinin yürütülmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı kapsamındaki halka arz yetki süresinin, Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın 07 Ekim 2015 tarihli onaylarıyla 31 Aralık 2016 tarihine kadar uzatıldığı Hazine Müsteşarlığımız tarafından şirketimize bildirildi” dedi.

Halka arz yetki süresinin uzatılmasını, şirket olarak bekledikleri bir gelişme olarak değerlendiren Dinç, söz konusu süre uzatımının Borsa İstanbul’un daha önce belirlenen yol haritasına uygun, yalnızca yetkilendirme yönünden ihtiyaç duyulan bir sürecin tamamlanmasına yönelik olduğunu belirtti.

Dinç, süre uzatımını Borsa İstanbul’un hedefleriyle uyumlu bir gelişme olarak nitelendirerek, “Halka arzın, Borsa İstanbul’u karlılık hedefine sahip, rasyonel hareket eden ve dünya borsalarıyla yarışacak bir noktaya taşınmasında önemli bir araç olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Borsa İstanbul’un halka arzı Hazine’ye ait yüzde 49 oranındaki paylardan gerçekleştirilecek. Hazine’ye ait payların yüzde 42,75’e kadar olan kısmının halka arzda değerlendirilmesi bekleniyor.

cumhuriyet

besiktasbelediyesi