“Bu çatının dışında kalarak bu çınarı savunamazsınız.”
109 okunma

“Bu çatının dışında kalarak bu çınarı savunamazsınız.”

ABONE OL
24 Mart 2024 19:00
“Bu çatının dışında kalarak bu çınarı savunamazsınız.”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Sarıyer’de yerel seçim gündemli bir çalışma yürüten CHP Taban Hareketi bir basın açıklaması ile tutumlarını açıkladılar.

CHP ilçe başkanlığında bir araya gelen partililer son zamanlarda parti içinde yaşanan gündem ile ilgili basın açıklaması yaparak belediye başkanlık şeçimi için tutumlarını açıkladılar.

 

İşte o basın açıklaması.

 

Chp Taban Hareketi adına kamuoyuna,

Sayin Basın,
Sayın CHP’liler,
Sayın Halkımız,

Yirmi iki yıllık AKP iktidarının ülkeyi sürüklediği durumun içinden çıkılmaz bir hal aldığı hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir.
Hukuk, Eğitim, Ekonomi, Laiklik gibi temel alanlar başta olmak üzere her alanda yok edilen 100 yıllık Cumhuriyet kazanımlarının yerine konulabilmesi için, bu talan düzenine karşı azimli ve kararlı bir mücadele gerekmektedir.
Bu da anca Atatürk devrimlerinde ve Cumhuriyet aydınlanmasında birleşen bir muhalefet anlayışıyla mümkün olabilir. Böylesi bir itici gücün öncülüğü de doğaldır ki CHP tarafından yapılmalıdır.
Bu anlamda, Cumhuriyet Halk Partisi önümüzdeki dönemde üzerine düşen bu ağır yükün üstesinden gelecek politikalar ve bu politikaların savunucusu ve takipçisi kadrolarla donatılmak zorundadır.
İşte 31 Mart seçimleri CHP kadrolarına bu sorumluluk kapsamında çok büyük bir görev yüklemektedir.
Parti, öncelikle kendi içinde birlik ve beraberliğini sağlamalı, sonrasında genelde ve yerelde bu mücadeleyi kararlılıkla vermelidir.
Bunun için de eski yeni demeden tüm kadroların kenetlenmesi ve partililik kültürü içinde parti kimliğine uygun hareket etmesi kaçınılmazdır.
Bu sorumluluk ve partililik bilinciyle hareket eden bizler de bir süredir, Sariyer Chp’de yaşanan son gelişmeleri yakından ve kaygıyla izliyoruz ama kimse bizden sessiz kalmamızı beklemesin.
Diyecek sözümüz var!..
Ne yazik ki,
Yerel seçimle ilgili parti üst yönetimince yapılan atamalar bazı bölgelerde parti tabanının içine sinmemiştir.
Bu gerçeği kabullenmekle birlikte,
Özlenen bir tüzük kurultayı sonrası adayların seçimle belirlenmesi ve parti içi demokrasinin yerine getirilmesi sözünün de takipçisi olacağız.
Sonuçta dün atama yöntemiyle seçilenler, bugün de aynı yöntemle seçildiler…
Kimsenin, hele hele dün de ayni yöntemle seçilenlerin kızmaya, küsmeye ve parti kimliğine zarar verecek hal ve davranışlar içine girmeye hakkı yoktur.
Bu kapsamda, yaşanan parti içi gelişmeler sonucu, partiden istifa ederek bağımsız aday olan mevcut belediye başkanımızdan, son kez durumu değerlendirmesi ve parti disiplini içinde hareket edilmesi adına talep ettiğimiz görüşme isteğimiz de ne yazik ki karşılık bulmamıştır.
Hepimiz biliyoruz ki, 100 yıllık çınar Cumhuriyet Halk Partisi ve Altı Ok, altında birleştiğimiz sarsılmaz çatıdır.
Dün böyle oldu, bugun de böyle olacaktır.
Bu çatının dışında kalarak bu çınarı savunamazsınız.
Sarıyer, İstanbul’un nefes aldığı sayılı ilçelerimizden biri olup, rantcı, takiyeci ve cemaatler üzerinden beslenen AKP iktidarına ve yağmacı anlayışa bırakılamayacak kadar değerlidir…
Dün olduğu gibi yarın da bu çatı altında yürüyeceklere,  birlikte demokrasi mücadelesi vereceklere çağrımız var…
Birleşin…
Verebilecek hesabınız olsun…
Yarın çok geç olmadan, yarın mahçubiyet duymadan…
Chp Taban Hareketi adına hepinizi saygıyla selamlıyoruz…

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP