Son Dakika Haberler

Canlı Bomba Karmaşası!

Sultanahmet’te bir polisin öldüğü saldırıyı düzenleyen canlı bombanın kimliğinin henüz belirlenemediği bildirildi.

Canlı Bomba Karmaşası!
Okunma : 76 views Yorum Yap

Sultanahmet’te bir polisin öldüğü saldırıyı düzenleyen canlı bombanın kimliğinin henüz belirlenemediği bildirildi.

Gelen ilk bilgilere göre, canlı bomba saldırısını gerçekleştiren kişinin Elif Sultan Kalşen olduğu öne sürülmüş, DHKP-C örgütü de hem saldırıyı üstlenmiş, hem de Elif Sultan Kalşen ismini teyit etmişti.

Ancak cesedi teşhis etmesi için çağrılan ailesi, ölen kişinin kızları olmadığını söyledi. Bunun üzerine DNA testi yapılacağı açıklandı.

Elif Sultan Kalsen’in annesi Şirin ve babası Mehmet Kalşen, Adli Tıp’a geldiler. Anne Şirin Kalsen, Adli Tıp girişinde ağlayarak ‘Benin kızım böyle bir şey yapmaz’ dedi.

Avukatları Ebru Timtik ile birlikte nöbetçi savcı nezaretinde cenaze aileye gösterildi. Aile, çıkışta kendilerine gösterilen cesedin kızlarına ait olmadığını söyledi. Cumhuriyet savcısı da bununla ilgili tutanak düzenledi.

Kocaeli’nde yaşayan aile, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şirin Kalsen çıkışta ‘Benim kızım değilmiş. Beni çekmeyin’ dedi.

Avukat Ebru Timtik de ”İçeriye girdik. Anne ve babası da vardı. Bize 1.60 boylarında, beyaz tenli bir kadının cenazesini gösterdiler. Ancak bu Elif Kalşen değil. Ailesi cesedi teşhis edemedi” diye konuştu.

Ailesi bir süredir Elif Kalşen’le bağlantı kuramadıkları için medyada çıkan haberlere dayanarak canlı bomba saldırısını yapan kişinin kızları olabileceğini düşündüklerini belirtti.

Avukat Timtik, ”Bize gösterilen kişiyi daha önce hiç görmemiştim” şeklinde konuştu.

Bu arada Adli Tıp önünde meydana gelen gerginlikte 2’si kadın 8 kişi gözaltına alındı. (Kaynak: Hürriyet, NTV)