Son Dakika Haberler

Çavuşoğlu: Karşı karşıya gelinirse PYD ile savaşılacak

Çavuşoğlu, Gülen'in iadesine ilişkin "Türkiye'nin Gülen'in iadesi talebine Trump yönetiminden erken olumlu bir yanıt bekliyoruz"

Çavuşoğlu: Karşı karşıya gelinirse PYD ile savaşılacak
Okunma : 101 views Yorum Yap

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gülen’in iadesine ilişkin “Türkiye’nin Gülen’in iadesi talebine Trump yönetiminden erken olumlu bir yanıt bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

ABD Başkanlığı görevini devralacak Trump’ın yemin törenine katılmak üzere ABD’de bulunan Çavuşoğlu, Washington Post  gazetesine açıklamalarda bulundu.

Milliyet’te yer alan habere göre, Çavuşoğlu, “ABD kendisini YPG’ye  tutsak etti. Bir terör örgütü ABD gibi büyük bir ülkenin politikasını zorluyor. Bu kabul edilebilir mi? Hayır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin El Bab’dan sonra Rakka’ya yöneleceğini ve PYD ile karşı karşıya gelinirse savaşılacağını söyleyen Çavuşoğlu, “Türkiye’nin, Trump’ın IŞİD ile mücadeleye yeni bir enerji getirmesinin yanı sıra bu sorunu (YPG) çözeceğine inandığını” söyledi.

Gülen’in iadesi konusunda ABD Adalet Bakanlığından Ağustos ayından bu yana haber almadıklarını belirten Çavuşoğlu, “Türkiye’nin Gülen’in iadesi  talebine Trump yönetiminden erken olumlu bir yanıt bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Çavuşoğlu: Karşı karşıya gelinirse PYD ile savaşılacak