Sarıyer Gözlem

Cengiz Alp’e delege desteği!

CHP İstanbul İl Başkanlığı için yarış tüm hızıyla sürerken adaylarda bir bir netleşiyor.

CHP İstanbul İl Başkanlığı için yarış tüm hızıyla devam ederken ismi delegeler tarafından anılarak il başkanlığı için aday olması yönünde baskı yapılan Sarıyer’li Dr. Cengiz Alp’te çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Önemli ve ses getirecek öneriler ile il başkanlığına aday olacak partililere ve genel merkeze seslenen Dr. Cengiz Alp delegelerinde dikkatini çekti.

Yaptığı önerileri önemseyen il delegeleri, bir çok ilçede sevilen bir isim olarak CHP’de yapılan ön seçimde yakaladığı çıkışı milletvekili adaylığına çeviren Alp’e il başkanlığı konusunda baskı yapmaya başladı.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde il delegelerinin adaylaşması için seslerini yükselttikleri Dr. Cengiz Alp ise yeterli isteğin oluşması durumunda sorumluluktan ve göreve çağrılmaktan kaçmayacağını belirtip kararını vermek için delegelerin isteklerini dinleyip onların nabzını tutmaya devam edeceğini belirtiyor.

Adaylık ile ilgili sorulara, “ Buna delegeler karar verecek, parti örgütlerinin taleplerine göre adaylığım şekillenecek. Bu benim isteğim üzerine olmayacak” diyen Alp geçen günlerde partisine şu önerilerde bulunmuştu:

1 – İstanbul il kongresi en geniş anlamda, korkusuzca her konuda, özgürlüklerin konuşulduğu tartışıldığı bir platform haline getirilmelidir.

2 – Eş başkanlık sistemi tartışılmalıdır.

3 – Kadın kotası % 50 çıkarılmak üzere mutlaka gündeme alınmalıdır.

4 – İstanbul il yönetimi ve CHP, Büyükşehir yönetim tarzı mutlaka değiştirilmelidir.

5 – İstanbul İl başkanı veya bütün Büyükşehir il başkanları, parti meclisinin doğal üyesi olmalıdır. Doğal üyeleri olarak kabul edilmelidir.

6 – Kadın kolları, gençlik kolları başkanları gibi olmalıdır ve her İl başkanı kendi ilinde aday olmalıdır.

7 – Parti Meclisi toplantıları en az yılda iki defa İstanbul’da yapılmalıdır. Yapılması sağlanmalıdır

8 – İstanbul Büyükşehir yöneticileri, Belediye başkan adayları, tartışabilir belli süre içinde, İstanbul’da en az 5 ya da 10 yıl oturmalıdır o bölgeyi tanıma, örgütü tanıma şartı getirilmelidir.

9 – Partide blok liste kaldırılmalı, Çarşaf liste olarak tüzükte yer alması sağlanmalıdır.

Exit mobile version