Son Dakika Haberler

Cengiz inşaat gözünü İstanbul’a çevirdi!

İddiaya göre Artvin Cerattepe’de halkın direngen tavrı yüzünden girişimi yarım kalan Cengiz İnşaat'ın patronu Mehmet Cengiz, İstanbul’da yine yeşile girdi.

Cengiz inşaat gözünü İstanbul’a çevirdi!
Okunma : 198 views Yorum Yap

Cengiz İnşaat, bu kez iş makinelerini İstanbul Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’na soktu. Artvin Cerattepe’deki maden araması halkın tepkisi üzerine hukuki süreç bitene kadar durdurulan Cengiz İnşaat, bu kez iş makinelerini Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’na soktu.

Üsküdar Sultantepe Mahallesi’nde, İstanbul Boğazı’na hâkim noktada bulunan Fetih Paşa Korusu’nda bulunan Hüseyin Avni Paşa Köşkü Haziran 2014’te yandı. Yangın sonrasında tarihi köşkün ve içinde 3 bin ağaç bulanan korunun Mehmet Cengiz tarafından satın alındığı ortaya çıkmıştı. 2 yıl önce konuyu haber yapan Cumhuriyet’ten Aykut Küçükkaya, üst düzey bir yetkiliden aldığı bilgiye dayandırdığı haberinde, 81 bin 511 metrekarelik ormanlık arazinin “yüzde 65’ini TMSF’den, yüzde 35’ini ise özelden aldık” diyen Cengiz Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Asistanı Sevil Yılmaz , “Koruyu ne kadara satın aldınız?” sorusuna ise yanıt vermemeyi tercih etmişti.

Mehmet Cengiz’in korunun diğer yüzde 35’lik bölümünü de satın alması sonrasında ise, Cengiz İnşaat’ın hükümetten “bölgedeki imar yasağının kalkacağı” güvencesini aldığı iddia edilmişti.

Bugün ise gazeteci Hakan Gülseven’in sosyal medyadan duyurduğuna göre, Cengiz İnşaat’ın iş makineleri Fetih Paşa Korusu’na girdi. Gülseven Sosyal medyadan “Artvin Cerattepe’de püskürtülen Mehmet Cengiz, şu anda sit alanı Fethi Paşa korusunda iş makinelerini çalıştırıyor! Bu bilgiyi yayın lütfen.” diye yazdı.

Yani Artvin’den kovulan Mehmet Cengiz bu kez bir başka yeşile, Fetih Paşa Korusu’na kepçeyle daldı.

Kaynak: Yön Haber