Son Dakika Haberler

CHP gençliği harekete geçti..!

CHP'li gençler, ilçe başkanlığındaki toplantıya katılıp, geçmişte yaşanan kırgınlıkları unutarak, 1 Kasım için güçbirliği yapma kararı aldı.

CHP gençliği harekete geçti..!
Okunma : 87 views Yorum Yap

CHP’li gençler, ilçe başkanlığındaki toplantıya katılıp, geçmişte yaşanan kırgınlıkları unutarak, 1 Kasım için güçbirliği yapma kararı aldı.

Toplantıya katılan Mehmet Deniz, konuşmaya başlamadan önce ceketini çıkartırken, “Ben de ceketimi çıkarayım da genç görüneyim” diyerek espri yaptı. Deniz daha sonra, “Şu an için yalnızca 1 Kasım seçimine odaklanmalıyız. Daha önce parti içinde yaşanan rekabet nedeniyle ortaya çıkan ayrılık ve kırgınlıkları unutalım. Onu seçimden sonra detaylı bir şekilde konuşur ve çözüme kavuştururuz. Şimdi bunun dışında hiç bir şeyi konuşmayacağız. Önce patimizi iktidara taşıyacağız, sonra kendi iç meselelerimizi tartışacağız” dedi.

CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Şeyma Dumrul ile eski CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Uğurhan Atma ile Damla Sözen’in de katıldığılığı toplantıya ilk kez oy kullanacak gençlerin de geldiği görüldü. CHP İlçe Başkanlığı tarafından Sarıyer’de ilk kez oy kullanacak 1923 gence hediye edilmek üzere hazırlanan kupalardan bu kişilere de verildi.

Toplantıda gençler dışında başka hiç kimseye konuşmak için söz verilmezken  görüşlerini ifade eden gençler, İlçe Başkanı Mehmet Deniz’e katıldıklarını belirtip, “Şu an için yalnızca AKP’nin yeniden tek başına iktidara gelmesine engel olmalıyız. Bunun için de omuz omuza verip, güçbirliği yaparak çalışmalıyız. Sokak sokak ev ev dolaşıp, seçmene partimizi anlatmalı ve oy istemeliyiz. Tek amacımız CHP’yi iktidara taşımak olmalı, bundan sonrası teferruat” dediler.

Bu düşüncelerde hemfikir olan gençler seçime az bir süre kaldığını ve hemen harekete geçmek gerektiğini belirtip, bu akşam ve yarın akşam Hacıosman ve Maslak Metro İstasyonlarında daha önce Darüşşafaka’da gerçekleştirilen tabelalı eylemin aynısını yapma kararı aldılar. Bu arada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da bugüne kadar hiç olmayan bir şekilde kutlama gerçekleştirileceği ve bunun tüm ülkede ses getirmesinin planlandığı belirtildi.

Tuncay DAĞLI