Son Dakika Haberler

CHP İlçe başkanı Yalınkılıç gazetecileri unutmadı!

CHP Sarıyer'in yeni ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç "10 Ocak Çalışan Gazeteciler" nedeniyle bir bir basın açıklaması yayınlayarak gazetecilerin gününü kutladı. 

CHP İlçe başkanı Yalınkılıç gazetecileri unutmadı!
Okunma : 47 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Yayınladığı bildiride çalışan gazetecilerin ve hayatını kaybeden gazetecilerin gününü kutlayan Sevim Yalınkılıç şu açıklamayı yaptı.

Değerli basın emekçisi gazetecilerimiz;

Demokrasinin en temel haklarından biri olan haber alma ve bilgi edinme özgürlüğünün temelini oluşturan habercilik mesleğiniz demokrasinin varlığına büyük bir katkı sağlamaktadır.

Aydınlatan, yol gösteren, düşündüren ve bilgi aktaran gazetecilik mesleğinizin önemi her dönem öne çıkmıştır. Bu mesleğinizi icra ederken yaşadığınız tüm baskı ve tehditlerin artarak devam ettiği, bir çok meslektaşınızın mesleki sorumluluklarını yaparken tutuklandığı, darp edildiği veya tehdit edilerek susturulduğu bu zamanlarda yaşadığınız tüm olumsuzlukların son bulması aynı zamanda biz siyasetçilerin sorumluğundadır ve bunun için de mücadelemizi vermekten geri durmayacağımızı bilmelisiniz.

Haber verme, objektiflik, özel hayata saygı, kişilik haklarının korunması gibi değerleri içerisinde barındıran önemli bir mesleği icra eden siz değerli basın emekçileri, milletimizin en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz haber alma hakkını yerine getirerek milletimizin vicdanına kılavuz olmaktasınız.

Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi, “Basın ulusun ortak sesidir. Bir güç, bir okul, bir yol göstericidir.”

 Ülkemizin doğrulara ve tarafsızlığa daha çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde  mesleklerini icra eden başta Sarıyer’imizin yerel basın emekçileri olmak üzere, tüm basın emekçilerimizin“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyor, mesleğini icra ederken hayatını kaybeden gazetecilerimizi de saygı ve minnetle anıyorum.

Sevim YALINKILIÇ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

 

 

besiktasbelediyesi