Site icon

CHP İstanbul Kılıçdaroğlu için kenetlendi

Dün Vezneciler saldırısında hayatını kaybeden iki polis memurunun cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu’na mermi atan kişilerin AKP ile ilişkilerinin basına yansıması. Başbakan Binali Yıldırım ile fotoğraflarının basına düşmesinden sonra olayın organize bir iş olduğunu savunan CHP İstanbul İl Başkanlığı AKP’nin Sütlüce il binası önünde protesto ve kınama eylemi yapmak üzere çağrıda bulunmuştu.

Bu çağrıya çok sayıda partilinin ve vatandaşın karşılık vermesi ile Sütlüce’de bulunan AKP il başkanlığı binasına yürümek için CHP’liler bir araya geldi. İl binasına siyah çelenk bırakarak protestolarını dile getirmek isteyen kalabalık grup, Kemal Kılıçdaroğlu lehine ve mermi olayını protesto etmek üzere yürüyüşe geçmek istedi fakat polis grubun önünü keserek yürüyüşü engelledi. Grup sloganlar ve dövizlerle protestosunu bulundukları yerde sürdürdü.

Provakatörler iş başında.

Protestonun devam ettiği sırada Haliç köprüsünün üstünden bir grup provakatör kalabalığın üstüne yumurta atmaya başladı. Bunun üstüne olaya tepki gösteren bir gurup CHP’li köprüye yönelince polisler ile partililer arasında arbede çıktı, polis köprü üstünde bulunan guruba müdahale etmek yerine CHP’lilere müdahale ederek gaz sıktı. Olaylar çok büyümeden CHP’liler sloganlarla protesto eylemlerine son verdi.

Sarıyer Gözlem

 

Exit mobile version