Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

CHP İstanbul’a Sarıyer’den bir aday daha.

CHP İltanbul il başkanlığı kongresi yaklaştıkça adaylarda bir bir adaylıklarını açıklamaya başladılar.

CHP İstanbul’a Sarıyer’den bir aday daha.
Okunma : 97 views Yorum Yap

CHP İltanbul il başkanlığı kongresi yaklaştıkça adaylarda bir bir adaylıklarını açıklamaya başladılar.

ali mutlu köylüoglu

Karayalçın başkanlığında il yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve ikinci bölge sorumlusu olarak CHP İl Başkanlığı’nda görev almış olan ve ürettiği projeler ile kendinden söz ettiren Ali Mutlu Köylüoğlu CHP İl Kongresi için başkan adaylığını açıkladı.

Başkan adaylığını açıklayan Sarıyer’li Ali Mutlu Köylüoğlu şu açıklamalarda bulunarak kendisini tanıttı.

Değerli CHP İstanbul İl Örgütü Emekçileri,

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan CHP İstanbul İl Kongresi’nde; CHP İstanbul İl Başkanlığı için aday olduğumu bilgi ve değerlendirmelerinize sunarım.

Bu çerçevede; takip eden satırlarda kısa bir özgeçmiş bilgisi paylaşmaya çalıştım.

Neden aday olduğumu açıklamak, neler yapmak istediğimi ifade etmek üzere hazırlamakta olduğum dokümanı da hem sanal ortamda, hem de basılı olarak sizlere ulaştıracağım.

Saygılarımla,

Dr. Ali Mutlu KÖYLÜOĞLU
İnşaat Yüksek Mühendisi
+90-532-314 95 20
ali.koyluoglu@chpistanbul.org.tr
alimutlu.koyluoglu@gmail.com

ÖZGEÇMİŞ :

22 Ağustos 1967 tarihinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okudu.

1984 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazanarak İstanbul’da yaşamaya başladı.

İnşaat Mühendisliği, İnşaat Yüksek Mühendisliği ve Doktor Mühendis diplomalarını Boğaziçi Üniversitesi’nden aldı.

Kurucu başkanı olduğu öğrenci kulübü faaliyetleri çerçevesinde; Güneydoğu Anadolu’daki tüm önemli projelerde (Atatürk Barajı, Karakaya Barajı, Urfa Tünelleri, v.b.) ve şehirlerde teknik incelemeler yaptı. 1988 yılında Rektörlük Kulüp Faaliyetleri Ödülü’ne layık görüldü.

Öğrencilik yıllarında; lisanslı olarak basketbol ve atletizm sporu yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki İnşaat Yüksek Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’na devam ederken; Bilkent Üniversitesi İşletme Master Programı’na Başarı Bursu ile davet edildi.

Doktora çalışmaları sırasında; Ispra, İtalya’daki Avrupa Birliği Ortak Araştırma Merkezi’nde (EU-JRC) doktora tezi ile ilgili deneysel çalışmalarını yürüttü.

1995’e kadar Boğaziçi Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1995 yılında mühendislik ve müşavirlik sahasında çalışmak üzere kendi şirketini kurarak, üniversiteden ayrıldı.

Siyasal ve Sosyal Çalışmalar :

1970’li yılların son dönemlerinden itibaren; CHP’de uzun yıllardır siyaset yapan bir ailenin üyesi olarak Milletvekili Seçimleri, Cumhuriyet Senatosu Kısmi Yenileme Seçimleri, 12 Eylül Darbe Dönemi, Referandumlar, Tercihli Sistem, Yerel Yönetim Seçimleri, Cumhurbaşkanı Seçimi gibi çok değişik süreçlerde ve siyasi ortamlarda bulunma, gözleme, hem fiziken, hem de fikren çalışma, katkı verme imkanı olmuştur.

Halen; CHP İstanbul 2’nci Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır.

Siyaset, Hukuk ve Mühendislik disiplinlerini birleştiren konularda aşağıdaki model önerileri, raporlar ve araştırma çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bu çalışmalar arasında;
• Hür İrade Bakış Açısı ile Seçim, Tercih ve Kararların Meşruiyeti
• Partiye Kayıtlı Tüm Üyelerin Katılımı İle Ard Seçim Modeli
• İnsanlık Suçu ve Zaman Aşımı Bakış Açıları ile Kamu Kaynakları İle İlgili Yolsuzluklar
• Böl, Parçala, Yönet Tekniği ve Tuvalet Kağıdı Tasarımı
• Cumhurbaşkanı Seçimi Aday Belirleme ve Seçim Süreçlerinin Oyun Kuramı Çerçevesinde İrdelenmesi
• Bilimsel ve Teknolojik Gelişim Gözetilerek; Kamu Hizmetleri Algısı
• Bazı Yabancı Ülkelerde Seçim Günü Kurguları ve Metodolojileri
• Sosyal Sözleşme ve Seçilmişler
• Depremlerin Ekonomik ve Stratejik Tahribatı
• İstanbul, Depremler ve Yüzen Yapılar
• Siyaset ve Oyun Değiştirici Etkiler
• Siyasi Konularda Saha Araştırması ile Pazar Araştırması Farklılaşması
• Sandık Bazında Oy Sayımı Fişlemedir – Ödüllendirme ve Cezalandırma Mekanizmaları
• Türkiye’deki Bazı Gerrymandering Uygulamaları
• Sandık Bazında Oy Sayımı Fişlemedir – Veri Ambarı ve Veri Madenciliği

Hali hazırda yürütmekte olduğu çalışmalardan en önemlisi ise, “Hür İradenin Sandıklara Yansımasının Güvenliği” konusu çerçevesinde; tüm Türkiye’deki 81 CHP İl Başkanımız ve 955 CHP İlçe Başkanlarımız ile yazışarak; “Siyasi Tercihleri Sebebiyle Yaşanan Mağduriyet Örnekleri Havuzu” kurmaya çalışmaktadır.

Sivil Toplum Çalışmaları :

Yurtiçi ve yurtdışı sivil toplum faaliyetlerini yakından takip etmekte olup, çok sayıda dernek, vakıf ve milli komitede üye olmuş, faal olarak katkı vermiştir. Bunlardan bazıları; Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği, Kriton CURİ Çevre Vakfı, Doğal Hayatı Koruma Derneği, Yollar Türk Milli Komitesi, Deprem Mühendisliği Türk Milli Komitesi, Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Türk Milli Komitesi, Köprü İnşaat Cemiyeti.

2008 ve 2009 Vergi Dönemleri’nde İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan yüksek vergi veren mükellefler listelerinde yer aldı.

Aile :

Dr. Ali Mutlu KÖYLÜOĞLU; evli ve üç kız çocuk babasıdır.

Eşi; Dr. Özgür KÖYLÜOĞLU da İnşaat Mühendisliği Lisans, Master ve Doktora derecelerini, doktora çalışmalarının önemli bir kısmını Cornell Üniversitesi’nde yürüterek, Boğaziçi Üniversitesi’nden almıştır. Ayrıca; Boğaziçi Üniversitesi İşletme Master Programı’ndan da mezun olmuştur. Halen; Yeditepe Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Mesleki Çalışmalar :

Proje Yönetimi, Etüd, Planlama, Değer Mühendisliği, İhtilaflı Durumlarda Hakemlik, Mühendislik Tasarımları, ve benzeri mühendislik ve müşavirlik sahalarında, yurtiçi ve yurtdışı projelerde, çoğu zaman yabancı (İngiliz, Amerikalı, Avusturyalı, Rus, Kazak, Fransız, vb.) çözüm ortakları ile yoğun olarak birlikte çalıştı.

Mühendislik Müşavirlik hizmetleri verdiği Türkiye ve Kazakistan’daki bazı projeler uluslararası alanda önemli ödüller almıştır.

 

sariyerbelediyesi