Son Dakika Haberler

CHP lideri: İstifa edeceksin

Kılıçdaroğlu: Sen hükmetme gücünü kaybetmişsin ve bunu itiraf ediyorsun.

CHP lideri: İstifa edeceksin
Okunma : 126 views Yorum Yap

Sen hükümetsin, tuzağı boz. Yapamıyorsan istifa edeceksin.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Büyük umutlarla başlamayı düşündüğümüz yeni yılda acı olaylarla karşılaştık. Aslında her yıl sonu bir millattır. İnsanlık tarihi hep umudu yaşatmıştır. İnsanın doğasında umut vardır. 2016’da çok büyük acılar yaşadık. yüzlerce askerimiz polisimiz vatandaşımız şehit oldu.

Şu soruyu sormak zorundayız. Bu memlekt bu hale nasıl geldi. Bu soruyu sormazsak affedersniz ama biz insan değiliz. En büyük endişem 2017’nin 2016’yı aratmasıdır. Böyle bir tabloyu Türkiye kaldıramaz.

HİÇ SORUMLU YOK

Bu memleketi bu hale kimler getirdi? Kimler sorumlu bu işten? Bakkal mı manav mı, simitçi mi sorumlu bu işten. Hiç ortada sorumlu yok. Her türlü acının olduğu Türkiye’de ortada sorumlu yok. Dönüyor ülkeyi yöneten başbakan “bezner terör eylemleri olacak” diyor. Önleyeceğiz demiyor olacak diyor. Türkiye’yi umutsuzluğa sürüklemek için bundan kötü bir dil kullanılamaz. Herkes kaygı içinde. Öldürülme korkusu Türkiye’nin üstüne sinmiş durumda. Her yerde rahatlıkla söyleyebilirsiniz: İyi ki bu memlektte CHP var.

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Elinizi vicdanınıza koyun. Kavgadan bıkmadınız mı? Gözyaşından bıkmadınız mı? Annelerin feryadından bıkamdınız mı, üzülmediniz mi? Gencecik çokcuklrı babalar toprağa verirken üzülmediniz mi? Memleketi bu hale kim getirdi diye kendinize sormayacak mısınız?

O SİLAHLAR ŞİMDİ TÜRKİYE’Yİ VURUYOR

Türkiye yönetilmiyor. Başbakan var, bakanlar var, cumhurbaşkanı var ama Türkiye yönetilmiyor. Liyakat sistemini çökertirseniz devlet çöker.

Şu anda çöken bir devlet gerçeği ile karşı karşıyayız. Teröre teslim olan bir iktidarla karşı karşıyayız. Terörle mücadele tumturaklı laflarla olmaz. Birilerinin sırtınız sıvazlarsanız terörü bitiremezsiniz. CHP yaptığın hataları hatırlatıyor. Dünyanın dört bir tarafında militanlar Türkiye üzerinde Suriye’ye geçiyor. Ben söylemiyorum IŞİD komutanı diyor. Bunları gelirken bu ülkenin hükümeti kimdi? İstihbarat, hükümet neredeydi? Musul konsolosluğumuz basıldı. Bunu IŞİD yaptı demediler.

Bir terör örgütü ile ideolojik akrabalık kurarsanız bunlar başınıza gelir. ‘Başka bir ülkenin iç işlerine karışmayın’ dedik. Şimdi o silahların tamamı Türkiye’ye geldi. El Nusra ile akrabalık kurdular. Bu ülkenin cumhurbaşkanı bunu Muhtarlar Toplantısı’nda kurdu. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı bunu yaparsa Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarı derinden sarsılır.

IŞİD’İ BESLEDİNİZ

Hayatı boyunca CHP’ye oy vermeyen vatandaşıma sesleniyorum. Terör örgütleriyle iş tutan devlet imajı var. IŞİD’i beslediniz. 70 ilden IŞİD’e militan gidiyorsa nasıl mücadle edeceksiniz. Suriye’de yaralndığı zaman tedavi edip gönderiyorsanız bunu da söyleyen Sağlık Bakanı’ysa nasıl terörle mücadele edeceksiniz?

İSTİFA EDECEKSİN KARDEŞİM

Bir Allah’ın kulu çıkıp da ‘Bu işin sorumlusu benim’ demiyor. CHP diyor. Yahu CHP iktidarda mı? İnsanda biraz ahlak olur. Şimdi bunu bıraktılar, ‘üst akıl’ diyorlar. Sen hükümet değil misin? Sen hükmetme gücünü kaybetmişsin ve bunu itiraf ediyorsun. Sen hükümetsin, tuzağı boz. Yapamıyorsan istifa edeceksin.

BUNU YAPMAZSAN SAYGI DUYMAM

 

Ben beceremiyorum diyeceksin, terörü önleyemiyorum diyeceksin. IŞİD’i, PKK’ya Türkiye’yi teslim ettin. Bunu dersen sana saygı duyarım. Bunu demediğin sürece saygı duymayacağım sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir hükümetsin.

“YAPMAYIN DEDİK”

Etnik kimlik üzerinden siyaset yapmayın dedik. Yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmayın dedik. Dini kimlikler inanç üzerinde siyaset yapmayın dedik. Ben söyledim duymadılar. Havuz medyası dipten sağır. Hangi birey ben anne ve babamı seçtim diyebilir? Allah ile kul arasına kimsenin girmeye hakkı da yok yetkisi de yok! Çıkıyor kendi kendisine bütün suçu Allah’a yüklüyor. Suudi Arabistan’dan selefileri Türkiye’ye getiriyoruz. Herkese düşman! Kendisi gibi düşünmeyenlerin katledilmesini savunuyorlar. Böyle bir inanç anlayışı yoktur arkadaşlar.

Şimdi laikliği ayrışma aracı olarak görmeye başladılar. Herkes istediği gibi yaşar yasalara uygun olarak. Bunun üzerinden toplumu bölmeye çalışıyorlar. Sevgili Peygamberimizin hayatını okuyun, yeniden okuyun, nasıl yaşadığına bakın, yüreğindeki insan sevgisini görün. Size dayatılan kitapları değil, hiçbir şey yapmıyorsanız açın kutsal kitabınızı okuyun.

SALDIRMAZSANIZ ADAM DEĞİLSİNİZ

Yılbaşı gecesi güvenlik önlemleri alınmış. Sokakta ateş ediyor, polisi öldürüyor, 39 kişiyi katlediyor sonra elini kolunu sallayarak çekip gidiyor. 200 metre ötede de karakol var? Nasıl oluyor bu? İstediğiniz kadar saldırın, saldırmazsanız adam değilsiniz! Şimdi laikliği ayrışma aracı olarak gördüler.

Terör var, insanlar can derdinde bunlar zam üstüne zam yağdırdılar. Kimse farkına varmaz diye giydir giydir diye. Asgari ücrete de yüzde 8 zam yaptılar. 1404 TL. Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan, milletvkeilleri bir ay geçinsin! Bir ev geçindirilebiliyor mu geçindirilemiyor mu?

Benim gemilerim yok onların gemileri var. Onların çocuklarının durumu ortada benim çocuklarımın durumu ortada. Ben kul hakkın yemem onlar yer. Benim evimdeki ayakkabı kutularında ayakkabı, onların ayakkabı kutularında dolarlar eurolar var.

ZAM ÜSTÜNE ZAM

Her şeye zam yaptılar, Osmangazi Köprüsü’nden geçişi indirmişler. Her gün 40 bin adet geçiş ücreti garantisi verdiler. Biz köprü yaptık diyor; kendi yandaşlarına para aktarmak için yaptı. Böyle yapılmasın, böyle olmaz! Deli dumrul köprüsü istemiyoruz.

AA GENEL MÜDÜRÜ SANA SESLENİYORUM

Anadolu Ajansı kalkıyor köprü ücretleri güncellendi diyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüs ücretlerine zam yapıyor. Ona güncelleme demiyor. Anadolu Ajansı’nın Genel Müdürü’ne sesleniyorum; sen köle misin? O makamdan aldığın parayı ben ödüyorum ben. Oturup adam gibi haber yapacaksın! Eğer tarafsız haber yapıyorsan itibarın sarsılır. Zaten AA ise koy bir taraf diyorlar.

ANAYASA KOMİSYONU

Esad’ın Anayasası’nı getirip Meclis’ten geçirmek istiyorlar. 140 yıllık parlamento geleneğimizi yer ila yeksan etmek istiyorlar. Tarihinize bağlı değilsiniz, yeri geldiğinde tarihinizi inkar edenlerdensiniz. Bu anayasa değişikliğinin büyük bir ayıbı var. Bazı milletvekilleri AKP’li milletvekiller, değişiklik metnini görmeden imzalar attılar. bu kadar büyük bir ayıbı bu parlamento kaldıramaz. Kalkmış imzaladığı o anların fotoğrafını facebook’tan paylaşılıyor. Sen milletvekili de olamazsın, adam da olamazsınız.

TÜRKİYE’NİN TARİHİNE İHANETTİR BU!

Eğer TBMM’nin yetkilerini bir kişiye devrediyorsan TBMM’nin tarihine ihanet ediyorsun demektir. O ihanet içindedirler. Bir kişiye Mustafa Kemal Atatürk’e verilmeyen bir yetkiyi TBMM’yi fesih yetkisi veriyor. Nasıl olur böyle bir şey? Hangi gerekçeyle fesh edeceksin! Allah akıl versin ne söyleyeyim. Güçler ayrılığı ilkesini kaldırıyorlar. Bütün yetkiler bir kişide olsun diyorlar. Türkiye daha karanlık bir ortamın içine çekilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan’dan rica ediyorum. Bu tkelifi geri çekin bu gerilimi kaldıramayız.

Bir kişiye bir bölgeyi birden fazla yapıya ayırabilme yetkisi veriyoruz. ne aklın, ne hukukun kabul etmeyeceği bir düzenlemedir. Atatürkçüler, miliyetçiler, samimi müslümanlar, liberaller, demokratlar, bu ülkede adalet arayanların ortak sorunudur. Ama ben yine söylüyorum; Sayın Cumhurbaşkanı sizden rica ediyorum; lütfen bu teklifi geri çekiniz Türkiye’ye en büyük yardımısı siz yapmış olursunuz.

Ahmet Şık tutuklandı. FETÖ mağduruydu. Namuslu bir gazeteci, her zaman onun yanındayız. Her zaman onunla gurur duyuyoruz. Hüsnü Mahalli içerde. Kendisi biraz rahatsız. Geçmiş olsun diyorum

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)