Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer 93 Yıl Anması Gerçekleştirdi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı CHP'nin 93. yaşını kutladı.

CHP Sarıyer 93 Yıl Anması Gerçekleştirdi.
Okunma : 200 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe başkanlığı Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de sabah saatlerinde Sarıyer merkezde bulunan Atatürk anıtına çelenk koyarak bir tören gerçekletirdi.

Sabah saatlerinde CHP’nin kurucu lideri olan Atatürk anıtının önünde bir araya gelen CHP Sarıyer İlçe Yönetimi, Kadın Kolları Yönetimi, Gençlik Kolları Yönetimi, Meclis Üyeleri, CHP İstanbul Milletvekili Adayı Cengiz Alp ve bir grup partili anıta çelenk koydu.

Chp Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz törende yapmış olduğu konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti bir çok badireler atlattı,Pek çok darbe gördü ve bu darbelerden Chp çok büyük yaralar aldı, en çok işkence gören, ençok hapislerde yatan, 1980 darbesi neticesinde en uzun süre cezaevinde kalan lider Genel Başkan Bülent Ecevit oldu.

Darbelere karşı mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi her zaman darbeci olarak gösterilmeye çalışılmış ancak bütün darbelerden en madur olan parti biz olduk.

Başkan Mehmet Deniz Chp’nin demokrasi mücadelesini, laikliği, bugün din işlerinin devlet işleri ile nasıl karıştırıldığını, tekke ve zaviyelerin bugünkü etkisini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)