Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

CHP Sarıyer Örgütü Koronavirüse karşı çalışmalarına devam ediyor.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Koronavirüs salgınının ülkeye girmesi ile harekete geçerek Sarıyer içinde çeşitli çalışmalar ve tedbirler almaya devam ediyor.

CHP Sarıyer Örgütü Koronavirüse karşı çalışmalarına devam ediyor.
Okunma : 775 views Yorum Yap

Koronavirüs salgınının ülkemizde bir tehtit haline gelmesi ile CHP Sarıyer ilçe yönetimi harekete geçerek İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’ın başkanlığında bir çok tedbir ve çalışmanın altına imza atmaya devam ediyor. 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması sonrası harekete geçerek tüm 65 yaş üstü üyelerini arayıp onlara desteklerini sunan CHP Sarıyer örgütü Sarıyer Belediyesi ile koordineli olarak Sarıyer’de çalışmalarını devam ettiriyor.

Sarıyer Belediyesi veterinerlik müdürlüğü ile iletişime geçen CHP Sarıyer ilçe yönetimi Sarıyer’in mahallelerinde yaşananlardan dolayı zor günler geçiren esnafa bir nebze nefes aldırmak için mahallelerde bulunan esnafın dükkanlarını tek tek dezenfektan ilaçları ile ilaçlamaya ve güvenli hale getirmeye başladı.

Sarıyer’in 38 mahallesinde başlatılan çalışmada, Sarıyer Belediyesi ekipleri ile koordine olan ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri bizzat yapılan çalışmalara katılarak yapılan çalışmalarda esnafın sorunlarını dinlerken Koronavirüs nedeniyle risk altında olan esnafa destek oldular.

Yapılan çalışmadan çok memnun olan Sarıyer esnafı memnuniyetlerini dile getirirken başta CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını ve Sarıyer Belediyesine teşekkürlerini ilettiler. Böyle zor zamanlarda yanlarında olmalarını riske rağmen ilaçlamalara direk katılmalarını takdir eden Sarıyer esnafı alınan tedbirlerden ve kendilerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirtip Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İle Başkanı Sevim Yalınkılıç ve yönetimlerine teşekkür ettiler.

Dezenfekte çalışmalarına katılan CHP’liler esnafa ve Sarıyer halkına şu mesajı verdiler, “ Sarıyer’i ve Sarıyerlileri seviyoruz, ülkemiz bu kötü günleri aşacak ve sağlıcakla sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Sarıyer yine eski cıvıl cıvıl günlerine kavuşacaktır. Sarıyer Belediyesi emekçileri ile birlikte her türlü çalışmayı ve tedbiri almak için çalışıyoruz, fakat yine de Sarıyerlilerden beklentimiz sağlıklı yaşam ve sevdiklerimizi korumak adına mümkün olduğunca acil durumlar dışında evde kalmamız geleceğimiz adına çok önemli. Yaşama devam etmek için, sevdiklerimizi korumak için, geleceğimiz için, Koronavirüs illetine yenilmemek, salgına dur demek için evden çıkmayın lütfen. Bugünlerin biteceğini unutmadan İstanbul’un incisi Sarıyer’in güzelliklerini özleyerek evlerimizde kalalım, yarınlarda hep beraber bu günlerin acısını çıkaracak Sarıyer sokaklarını, sahillerini yine mutlu yaşamlarımızla dolduracağız. Sağlıcakla evde kal Sarıyer”

Yağış nedeniyle ara verilen dezenfekte çalışmaları hava durumunun uygun olması sonrası kaldığı yerden devam edeceği belirtildi.

 

sariyerbelediyesi