Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer’den Cumhuriyet Kokteyli

CHP Sarıyer Cumhuriyet'in 95. yılı kutlamasında buluştu.

CHP Sarıyer’den Cumhuriyet Kokteyli
Okunma : 69 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

CHP Sarıyer İlçe başkanlığ cumhuriyet bayramı nedeniyle üyelerine cumhuriyet kokteyli verdi.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’de yapılan ve üyelerin davet edildiği kokteyle ilgi yoğundu.

Cumhuriyet bayramı arefesinde bayram coşkusunu üyeleri ile birlikte yaşamak isteyen CHP Sarıyer İlçe başkanı Sevim Yalınkılıç verdikleri kokteyl ile birlik ve beraberliklerini pekiştirerek yaklaşan yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile bayramın coşkusu ile bir araya gelmek istediklerini belirtti.

Kokteyle bir çok partili katılırken, partili Belediye başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul il yöneticileri ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de kokteyle katıldılar.

Ayrıca kokteylde bir de cumhuriyeti anma programı gerçekleştirilirken program 10. yıl marşı ile açıldı. Daha sonra bir öğrenci tüm salona andımızı okuturken saygı duruşu ve istiklal marşı ile programa devam edildi.

İstiklal marşı sonrası ise sırası ile kürsüye gelen İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, belediye başkanı Şükrü Genç ve il başkan yardımcısı Yeter Büyükdurmuş birer konuşma yaptı.

Konuşmalarda Cumhuriyet’in kuruluşu ve 95. yılına vurgu yapılırken yaklaşan yerel seçimler için örgütün birlik ve beraberliğine de değinildi.

Program Cumhuriyetin ilan edildiği günlerde 1. mecliste yaşananların kadın kolu başkanı ve gençlik kolları başkanı tarafından anlatımı, Atatürk’ün sevdiği parçaların seslendirilmesi, CHP’nin iktidarı döneminde ülkede yapılan fabrikalardan bazılarının sunumu, zeybek gösterisi ve izmir marşı ile son buldu.

besiktasbelediyesi