Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

CHP Sarıyer’den Zafer Konvoyu

CHP Sarıyer 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku ile kutladı.

CHP Sarıyer’den Zafer Konvoyu
Okunma : 91 views Yorum Yap

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Sarıyer’de sabah saatlerinde resmi törenle başladı. CHP Sarıyer İlçe Başkanı ve yönetimi sabah resmi çelenk bırakma töreninde Sarıyer merkez Atatürk anıtına çelenk koyup saygı duruşu ve İstiklal marşı ile kutlamalara başladı.

 

Saat 14.00’ten sonra ilçe başkanlığı binasından çıkan CHP Sarıyer Başkanı İlçe Yönetimi ve üyeler, Büyükdere’den başlayarak Sarıyer istikametine kadar sahil boyunca Türk bayrağı ve çocuklara balon dağıtımı gerçekleştirdi. Sahil boyunca ve Sarıyer merkezde halkın büyük ilgisi ile karşılanan ekip, bayrak dağıtımı ve balon dağıtımını pandemi kurallarına ve sosyal mesafeye uygun şekilde gerçekleştirirken, sık sık eller dezenfektanlar ile temizlendi. Maskeler takılı, sosyal mesafeye uygun şekilde dağıtım gerçekleştirilerek halkın bayramı kutlandı.

 30 Ağustos nedeniyle yürüyüş izinlerinin tamamının valilik tarafından yasaklanması ve CHP İstanbul il başkanlığının pandemi ve artan vaka sayılarının dikkate alınması nedeniyle yürüyüşlerin araç konvoyuna çevrilmesini istemesi ile programlarında değişikliğe giden CHP Sarıyer ilçe başkanlığı saat 17.00’de İstinye dere içi Pazar alanında araçları ile bir araya geldi. Burada tüm araçların Türk bayrakları ile süslenmesi sonrası yaklaşık 50 araçla Pazar alanından başlayarak, İstinye, Yeniköy, Çayırbaşı, Büyükdere, Sarıyer, Hacıosman, Ferahevler, Yeniköy ve tekrar başladıkları noktaya gelerek Sarıyer’de coşkulu bir araç konvoyu gerçekleştirdi.

Yol boyunca yollarda bulunan Sarıyer halkı konvoyu coşku ile selamlarken, bir çok araç da yolda konvoya katılarak araç sayısının çoğalarak coşkunun artmasına neden oldu. Konvoydaki araçlar yol kenarında kendilerini selamlayan yayalara bayrak dağıtımı gerçekleştirdi.

sariyerbelediyesi