Son Dakika Haberler

CHP Sarıyer’in astığı pankarta el konuldu!

CHP Sarıyer ilçe başkanlığı binasına asılan "128 milyar dolar nerede" pankartına emniyet mensupları el koymak üzere ilçe binası önünde bekliyorlar.

CHP Sarıyer’in astığı pankarta el konuldu!
Okunma : 198 views Yorum Yap

Bugün, CHP İstanbul İl Başkanlığı Canan Kaftancıoğlu’nun basın açıklaması sonrası CHP İstanbul ilçe başkanlığı binalarına asılan “128 Milyar Dolar Nerede” pankartları savcılık talimatı ile İstanbul emniyeti tarafından indiriliyor.

Gün içinde ilçe başkanlıkları binalarına asılan ve emniyet tarafından ilçe başkanlıklarından indirilmesi yönünde talepte bulunulmasına rağmen ilçe başkanlıklarınca “Anayasal hakları çerçevesinde siyaset yapma haklarını ve tüm milletimizin haklarını aramak üzere” astıkları pankartları indirmeyeceklerini emniyet mensuplarına beyan ettiler.

Sarıyer ilçe emniyeti tarafından CHP Sarıyer İlçe başkanlığınca asılan “128 milyar dolar nerede” pankartı için de indirme talebi ilçe başkanlığına akşam geç saatlerde iletilmiş olup, ilçe başkanlığınca bu talep hukuksuz ve indirilmesine neden olan bir gerekçe olmadığı, siyaset yapma haklarının ve anayasanın kendilerine tanınan hakların kullanımına müdahale olduğu için red edilmişti.

Bu beyan sonrası tüm İstanbul ilçelerinde olduğu gibi Sarıyer’de de savcılık kararı ile pankarta el konulması yönünde bir karar ile CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gelen emniyet mensupları ilçe binasına asılmış olan pankartı indirmek için uzun süre vinç aracının gelmesini beklediler.

CHP Sarıyer ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolu başkanları ve meclis üyeleri de ilçe binasında bulunarak pankartın ilçe binası içinden indirilmesine izin vermediler.

Uzun bir bekleyiş sonrası ilçe binası önüne getirilen vinç ile pankart dışardan müdahale ile polis tarafından indirilerek pankarta el konuldu.

 

İşte o ana ait görüntüler.

Pankartın indirilme görüntüleri için tıklayınız.