CHP’den 45 üye istifa etti haberi yalanlandı!
14 okunma

CHP’den 45 üye istifa etti haberi yalanlandı!

ABONE OL
5 Mart 2019 17:00
CHP’den 45 üye istifa etti haberi yalanlandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün basına düşen CHP Sarıyer Bahçeköy mahalle teşkilatının istifa ederek Ak Parti Sarıyer’de bir imza töreni ile partiye üye oldukları yönünde çıkan haberlere CHP Sarıyer’den yalanlama geldi.

Yapılan haberde Sarıyer Bahçeköy mahallesinden 45 kişinin CHP’den istifa ettiği, bu kişileri temsil eden eski mahalle temsilcisi Ramiz Kara’nın bazı açıklamalarına yer verildiği fakat bunların asla gerçeği yansıtmadığı ve verilen tüm demeçlerin ise kurgudan ibaret olduğu belirtilerek aşağıdaki açıklamalar yapıldı.

Basına ve kamuoyuna;

Bugün Sarıyer’de yayın yapan bazı haber sitelerinde ve ulusal bazı yandaş haber kanallarında “CHP Bahçeköy Teşkilatı topluca AK Parti’ye katıldı” başlığı ile yayınlanan haberin gerçekle hiçbir bağlantısının olmadığını söylememiz gerek.

Öncelikle istifa edip Ak Parti’ye üye olduğu belirtilen eski üyemiz Ramiz Kara’nın haftalar önce daha seçim atmosferine dahi girilmemişken partimizin kimliğine uygun olmayan davranışları nedeniyle görevinden alınmak üzereyken istifa ettiğinin bilinmesi gerekmektedir. Dolayısı ile seçim döneminde yaşandığı iddia edilen açıklamaların tamamı bir algı yaratmak amacı ile kurgudan ibaret olduğunu göstermektedir.

Sarıyer’de 2 dönemdir örnek bir belediyecilik modeli ile Sarıyer’de devrim yapmış, sosyal belediyecilik ilkesi ile halka hizmet eden belediyecilik anlayışımızın 3. dönemde de iktidara yürüyor olmasının birilerini derinden rahatsız ettiğini görüyoruz. Bu rahatsızlığın sonucunda da seçimi kazanamayacaklarını anlayan bu anlayışın bu tarz haberlerle nafile algı yaratmaya çalıştığını gözlemliyoruz.

“Bahçeköy Mahallesi’nin CHP teşkilatı yöneticisi ve üyesi 45 kişi için AK Parti’ye katıldığı” şeklindeki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Bahçeköy mahallemizden tarafımıza ulaşmış tek bir istifa dilekçesi dahi bulunmamakla birlikte, Bahçeköy mahalle birimimiz ve de üyelerimiz tüm enerjileri ve inanmışlıkları ile İstanbul’da ve Sarıyer’de seçimi almak için sokaklarda çalışma yürütmektedirler. Partimizden istifa ettiği iddia edilen 45 kişiden tarafımıza ulaşmış tek istifa, haberde bahsi geçen eski üyemiz Ramiz Kara’dır.

Kamuoyu bilmeli ki Sarıyer’de 3. dönem CHP iktidarı için önümüzü kesmeye hiçbir kurgunun gücü yetmeyecek, bu enerji ve güçle İstanbul yürüyüşümüz için de, Sarıyer, adayımız Ekrem İmamoğlu’na gereken desteği verecek, İstanbul’da iktidarımıza katkısını sunacaktır. Sarıyer’de her mahallede parti örgütümüz bu inanç ve sorumluluk ile çalışmalarını devam ettirmektedir.

Sarıyer İlçe Başkanlığı

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP