Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

CHP’den AKP’ye çağrı: Ataşehir’i bırak, Esenyurt’a bak!

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, Ataşehir Belediye Başkanı’nı görevden alan İçişleri Bakanlığı’nı imara aykırı uygulamalar nedeniyle şikayetlerin tavan yaptığı Esenyurt Belediyesi başta olmak üzere tüm AKP’li belediyelerde incelemeye yapmaya çağırdı.

CHP’den AKP’ye çağrı: Ataşehir’i bırak, Esenyurt’a bak!
Okunma : 94 views Yorum Yap

Ataman “Defalarca yapılan şikayetler üzerine gerek İçişleri Bakanlığı gerekse İstanbul Valiliği’nden müfettişlerin inceleme yaptığını biliyoruz” diyerek, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, bazı soruşturmalar nedeniyle İstanbul’da başka bir belediye başkanını görevinden uzaklaştırdığı bugünlerde mercekleri biraz da Esenyurt ilçesine çevirmeli” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi görevden alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir tepki de CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nadir Ataman’dan geldi.

Sözcü’de yer alan Özlem Güvemli’nin habere göre, Esenyurt’un AKP’li yönetiminin mercek altına alınması gerektiğini vurgulayan Ataman “Defalarca yapılan şikayetler üzerine gerek İçişleri Bakanlığı gerekse İstanbul Valiliği’nden müfettişlerin inceleme yaptığını biliyoruz. Ancak Belediye başkanı Necmi Kadıoğlu, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB başkanlığı döneminde İştirakler Daire Başkanı olarak görev yaptı. Uzun süre birlikte çalıştılar. Vatandaşlar, bu yakın çalışma arkadaşlığı nedeniyle her türlü teftişin etkisiz kalacağını düşünüyor. Bu nedenle İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, bazı soruşturmalar nedeniyle İstanbul’da başka bir belediye başkanını görevinden uzaklaştırdığı bugünlerde mercekleri biraz da Esenyurt ilçesine çevirmeli. Sadece Esenyurt değil imar ile ilgili şikayetlerin ayyuka çıktığı bir çok AKP’li belediye var. Hukukun, adaletin hedef ve gayesi eşitliği sağlamak olmalıdır. Bakan Soylu’yu adaletli davranmaya çağırıyoruz” dedi.

Kaynak: CHP’den AKP’ye çağrı: Ataşehir’i bırak, Esenyurt’a bak!

 

sariyerbelediyesi