Son Dakika Haberler

CHP’den G-20 zirvesi tepkisi

Gürsel Tekin: "Ben, Sayın Davutoğlu bu konuda ne düşünüyor nasıl bir tavır alacak doğrusu çok merak ediyorum."

CHP’den G-20 zirvesi tepkisi
Okunma : 44 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, G-20 Zirvesi’ne ilişkin, “Maalesef yeni bir model, daha yeni seçimden çıkmış hatta gazetelerin manşetlerine baktığımızda Ahmet Hoca zaferinin sonlandığını da görüyoruz, bu gerçekten nezaket kurallarını bırakın siyasal olarak bunun karşılığına ama nezaketen de çok inciticidir” dedi.
TBMM’de kaydını yaptıran Tekin, “Maalesef 24. Dönemimiz talanla bitti, 25 ara dönem yalanla bitti, inşallah bu dönem yalansız, talansız Türkiye’nin birikmiş sorunlarını çözebilecek bir parlamento dönemi olur” dedi.

-“AHMET HOCA ZAFERİNİN SONLANDIĞINI DA GÖRÜYORUZ”-
“G-20 Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı ön plandaydı, Başbakan pek görülmedi, ne diyorsunuz?” sorusuna Tekin, “Aslında ben gelmeden önce de 2008 yılından itibaren bütün bu toplantılara baktık, maalesef yeni bir model, daha yeni seçimden çıkmış hatta gazetelerin manşetlerine baktığımızda Ahmet Hoca zaferinin sonlandığını da görüyoruz, bu gerçekten nezaket kurallarını bırakın siyasal olarak bunun karşılığına ama nezaketen de çok inciticidir. Ben, Sayın Davutoğlu bu konuda ne düşünüyor nasıl bir tavır alacak doğrusu çok merak ediyorum, eğer bugün bu konuda tavırsız kalırsa yarın parlamento işleyişinde hangi tavır içinde olacağını hepimiz merakla bekliyoruz ve izleyeceğiz, üzücü” dedi.

-“PARTİNİN ÖNÜNDEN GEÇERKEN HASBELKADER PARTİDE GELİP PARTİYE ÜYE OLUP GENEL BAŞKAN ADAYI OLUNMAZ”-
Parti içindeki olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin soruya Tekin, şu yanıtı verdi:
“Vallahi hiçbir alev yok, ben bu partinin içinde büyüdüm, elbette bir kısım arkadaşlarımızın ben çok da anlamlı bulmuyorum, onu da açık ve net söyleyeyim, partinin önünden geçerken hasbelkader partide gelip partiye üye olup partide bir dönem vekil olurken bu partide genel başkan adayı olunmaz, bu partinin kültürü başka bir şeydir, bunu herkes bilecek. 1 Kasım’dan sonra tamamen Türkiye meseleleri ile odaklanmışız, arkadaşlarımızın demokratik talepleri olabilir, bu son derece doğaldır, elli gün sonra kongremiz olacak gelsin herkes demokratik yarış içinde olsun.”

-“TÜRK SİYASETİNDE VEFA AYAKLAR ALTINDA”-
“Vefasızlık olarak algılıyorsunuz?” sorusuna da Tekin, “Vefa bir semt, maalesef keşke bir semt olmamış olsaydı, vefa sadece bize özgü değil, Türk siyasetinde vefa ayaklar altında, görmüyor musunuz bugünkü operasyonlara bakın nerede vefa” yanıtını verdi.

gercekg ündem

besiktasbelediyesi