Son Dakika Haberler

CHP’den sert tepki: Hangi hakla yasaklıyor?

Yarkadaş, Sanatçı Erdal Erzincan'a sansür uygulayan TRT'ye tepki gösterdi.

CHP’den sert tepki: Hangi hakla yasaklıyor?
Okunma : 202 views Yorum Yap

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş “TRT, Hayır diyen Sabahat Akkiraz’dan sonra Erdal Erzincan’a da ekranlarını kapattı. Bu cüreti nereden alıyorsunuz?” diye konuştu.

Sanatçı Erdal Erzincan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bir sansürü daha deşifre etti. Erzincan, TRT’nin artık kliplerini yayınlamayacağını öğrendiğini dile getirdi.

 

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TRT’nin bu tutumuna tepki gösterdi.

TRT’yi sansürcü olmakla eleştiren Yarkadaş, “Sanat dünyasına gözdağı vermek ve herkese boyun eğdirmek istiyorlar” dedi.

Yarkadaş şöyle konuştu:

“Referandum öncesi bir grup arkadaşıyla çektiği HAYIR klibi dolayısıyla dikkatleri üzerinde toplayan halk sanatçısı Erdal Erzincan da sansürün kurbanı oldu. TRT, artık Erdal Erzincan’ın kliplerini yayınlamayacakmış… Aynı tavrı Sabahat Akkiraz’a da uyguladılar. Akkiraz da HAYIR dediği için kliplerini yayından kaldırdılar. Türkülerden, sanattan, müzikten ve sanatçıların halkın yanında saf tutmasından nefret ediyorlar. Herkesin iktidara biat etmesini istiyorlar. Erzincan ve Akkiraz üzerinden sanatçılara gözdağı mesajı veriyorlar.”

“NE HAKKINIZ VAR?”

TRT’nin yasakçı ve sansürcü tavrını TBMM’ye taşıdığını da belirten Yarkadaş, Başbakan Binali Yıldırım’a “Hangi hakla halkın türkülerinin söylenmesini engelliyorsunuz?” diye sorduğunu dile getirdi.

TRT’nin halktan toplanan vergilerle ayakta durmasına rağmen, halkın karşısında saf tuttuğunu belirten Yarkadaş, “Sizin sansürünüz vız gelir tırıs gider… Halkın türkülerini susturamazsınız; sansürünüzün yarattığı karanlıkta kaybolur tarihin çöplüğüne karışırsınız” dedi.

RTÜK’E DE TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan, CHP’li Yarkadaş, “Hayır diyenlere baskı ve yasak; Hayırcılara küfür edenlere ise sınırsız özgürlük var” şeklinde konuştu.

RTÜK’ün HAYIR oyu verenlere küfür ve hakaret eden yayınları “eleştiri” kapsamında değerlendirdiğini ve ceza vermediğini belirten Yarkadaş, “AKP’nin tüm kurumları da kendisi ne benzedi ve çürüdü” ifadesini kullandı.​

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)