Son Dakika Haberler

CHP’li Sarıyer Belediyesi Bakanlık Gibi Çalışıyor!

Kamuoyu eğitim sisteminin AKP iktidarında geldiği durumunu tartışırken, imam hatipleri kapatacak diye eleştirilen CHP'nin, CHP'li Sarıyer Belediyesi Milli Eğitim Bakanlığı gibi çalışarak, okulu ayırmaksızın Sarıyer'in tüm okullarına destekte bulunmaya devam ediyor.

CHP’li Sarıyer Belediyesi Bakanlık Gibi Çalışıyor!
Okunma : 84 views Yorum Yap

Kamuoyu eğitim sisteminin AKP iktidarında geldiği durumunu tartışırken, imam hatipleri kapatacak diye eleştirilen CHP’nin, CHP’li Sarıyer Belediyesi Milli Eğitim Bakanlığı gibi çalışarak, okulu ayırmaksızın Sarıyer’in tüm okullarına destekte bulunmaya devam ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in düzenli olarak yaptığı ziyaretler sırasında okul müdürleri, öğretmenler ve okul aile birliklerinin çaresizlik içinde başkana aktardıkları dertlerine çare olmak isteyen Şükrü Genç başkan ve belediye ekipleri, geleceğimizin yetiştirildiği okullarımızın fiziki koşullarını düzeltmek için belediyenin tüm imkanlarını seferber ediyor.

Eğitim dönemi başlamadan kurmaylarına Sarıyer Belediyesi’nce yapılabilecek eksikliklerin tespit edilerek tamamlanmasını isteyen Şükrü Genç, ekibinin yoğun bir çalışma programı ile CHP’li Belediyecilik ve hizmet anlayışının güzel bir örneğini göstererek eğitime verilen desteği hiç bir okulu ayırt etmeden gösterdiler.

Sarıyer Belediyesi, öğrencilerin geleceğe daha iyi şartlarda hazırlanması ve sağlıklı ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için hayata geçirdiği Gelecek Benim Bende Geleceğim projesi kapsamında, 44 okulun boya badana, bakım, onarım ve bahçe düzenlemelerini yaptı.

Okullara Yapılan Hizmetler

İlçedeki eğitim kurumlarına imkanları doğrultusunda katkı sunan Sarıyer Belediyesi, öğrencilerin daha iyi fiziki koşullarda eğitim alması hedefiyle okulların ihtiyaç duyduğu; Atatürk büstü, fayans ve seramikler, elektrik tesisatı, su, doğalgaz ve kalorifer tesisatı, güvenlik kamerası yerleştirilmesi, iç ve dış cephe boyaması, mekanik tesisat yenilemesi, bahçe duvarlarının boyanması, döşeme tamiratı, pvc kaplama, bahçe duvarına çit yapılması, engelli rampası, korkuluk, konferans salonu, çatı kaplama gibi birçok onarım ve tadilat işlemleri gerçekleştirdi. Ayrıca birçok okulun spor salonu yenilenerek, malzeme yardımı yapıldı.

Çocukların İhtiyaçları Herşeyden Daha Önemli

Öğrenci ve okullara destek konusunda hiçbir özveriden kaçınmadığını söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geleceğin teminatı olan çocukların ihtiyaçlarının herşeyden daha önemli olduğunu vurguluyor. Başkan Genç, okulların alt yapı ihtiyaçlarının en az yollara dökülen asfalt ya da diğer kentsel ihtiyaçlar kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre kısa zamanda tüm okulların tüm ihtiyaçlarının karşılanmasının mümkün olmaması nedeni ile Sarıyer’deki okulların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan Sarıyer Belediyesi ekiplerinin, ilçede bulunan diğer okullardaki çalışmalarına sömestr döneminde de devam edeceği şeklinde.

1 Kasım Seçimleri öncesi yapılan bu çalışmalar, seçmenin gözünde CHP iktidarının kurulması durumunda neler yapılabileceğinin ipuçlarını vermekte.

Sarıyer Gözlem.