Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

CHP’li vekillerden emek örgütlerine ziyaret

Akkaya, “CHP olarak emeklilerin ve emek örgütlerinin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz" dedi.

CHP’li vekillerden emek örgütlerine ziyaret
Okunma : 44 views Yorum Yap

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya başkanlığındaki CHP’nin Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi milletvekilleri, TÜRK İş Genel Başkanı Ergün Atalay, KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve Birleşik Kamu iş Genel Başkanı Hasan Kütük ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü.

Heyette CHP’liler adına konuşan Yakup Akkaya, bu dönem çalışma hayatının sorunlarının çok ağır olduğuna ve sorunların artarak sürdüğüne işaret etti. Akkaya, “Sorumluluğumuz ağır; farkındayız. Ancak sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Çalışma hayatının sorunlarını tespit ediyoruz ve bu sorunları çözmek istiyoruz. Peki sorunların çözüm yeri neresidir? Elbette TBMM’dir. Biz CHP olarak; çalışma hayatının sorunlarıyla ilgili; Meclise sunacağımız yasa önerilerini sizlerle birlikte hazırlamak ve bu önerilerin yasalaşması için Mecliste çalışmak istiyoruz. Onun için sizin örgütlü gücünüzün desteği önemli olmakla birlikte; böylesi destekler haklı ve meşru taleplerimizin çözümü yolunda bizlere güç verecektir” dedi.

64. Hükümetin geçtiğimiz günlerde eylem planını açıkladığını ifade eden Akkaya; açıklanan eylem planı ile ilgili su şekilde konuştu:
“Bu eylem planında işçinin, emekçinin lehine bir şey görünmüyor. Planda yer alanlara baktığımızda;
-Çalışma Hayatını esnekleştirilmesi,
-Kıdem tazminatı fonunun kurulması,
-Özel istihdam Büroları aracılığı ile Kiralık işçilik düzenlemeleri,
-Taşerona yeterli kadro verilmediği gibi taşeron çalışmanın genişletilmesi,
-657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun değiştirilerek iş güvencesinin kaldırılması,
-İş mahkemelerinin kaldırılıp; zorunlu arabuluculuk sisteminin getirilmesi bulunmaktadır.
Görüldüğü gibi işimiz hiç kolay değil. Ancak birlikte güç birliği içinde olursak bu sorunların çözümü yolunda mesafe kat edebiliriz.
CHP olarak emeklilerin ve emek örgütlerinin her zaman yanında olduk; olmaya da devam edeceğiz.”
Yapılan ziyaretlere Komisyon üyeleri olan Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer katıldı.

GERCEK GÜNDEM

sariyerbelediyesi