Son Dakika Haberler

Cinnet sonucu 3 asker hayatını kaybetti

Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi'nde nöbet tutan üç asker şehit oldu.

Cinnet sonucu 3 asker hayatını kaybetti
Okunma : 40 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, ‘Askerlerimizin şehit olduğu olayın nasıl meydana geldiğini araştırıyoruz. Ateşin Suriye tarafından gelip gelmediği de araştırmalarımız dahilinde’ dedi. Olaya ilişkin Genelkurmay kaynakları ise bunun bir terör saldırısı olmadığını, bir askerin iki arkadaşını şehit edip intihar etttiğini belirtti.
Olay gece yarısı saat 00.30 sıralarında Ceylanpınar İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Gökçayır Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Sınır hattında nöbet tutan ve kimlikleri henüz açıklanmayan 3 askerin sınırın karşı tarafı olan Suriye’nin Telhanzir Köyü mevkiinden açılan ateş sonucu şehit olduğu ileri sürüldü. Olaydan sonra bölgeye Ceylanpınar ve Şanlıurfa’dan Özel Harekat ekipleri ile askeri birlikler sevk edildi. Sınır hattında önlemler arttırıldı.
Telhanzir Köyü’nde son zamanlarda IŞİD militanları ile YPG’liler arasında çatışmalar yaşanıyordu.

ŞANLIURFA VALİSİ: OLAYIN NASIL MEYDANA GELDİĞİNİ ARAŞTIRIYORUZ
Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük, 3 askerin şehit olduğu olayının araştırıldığını söyledi.
Vali Küçük, askerlerin şehit olmasıyla büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Sınırda nöbet tutan 3 askerimiz, silahla ateş açılmasıyla şehit oldu. Askerlerimizin şehit olduğu olayın nasıl meydana geldiğini araştırıyoruz. Ateşin Suriye tarafından gelip gelmediği de araştırmalarımız dahilinde. Şu anda bölgede geniş çaplı araştırmamız devam ediyor. Sağlıklı ve net bilgiyi havanın aydınlanmasıyla açıklayacağız” dedi.

TERÖR DEĞİL, CİNNET
Suriye sınırında görev yapan üç askerin şehit olmasıyla ilgili ilk incelemede bunun bir saldırı olmadığı askerlerden birinin cinnet geçirmesi sonucu meydana geldiği ortaya çıktı. Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre savcı olayla ilgili olarak adli tahkikat başlattı. Askeri kaynaklar Hürriyet’e yaptıkları açıklamada olayla ilgili şu bilgiyi verdiler:
“İlk tespit olayın bir terör saldırısı olmadığı yönünde. Bir askerin cinnet geçirerek iki arkadaşını şehit ettiği ilk bilgi olarak alınmıştır. Savcılık tarafından adli tahkikat başlatılmıştır.”

besiktasbelediyesi