Çocuklar için yollara düştüler
7 okunma

Çocuklar için yollara düştüler

ABONE OL
22 Aralık 2017 15:42
Çocuklar için yollara düştüler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Benim de çorbada tuzum olsun” sloganıyla yola çıkan Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Kadın Kolu 26 Kasım 2017 tarihinde ihtiyaç sahibi çocuklar için dayanışma kahvaltısından elde edilen gelir ile otuz iki minik yüreği sevindirdi.

Cemevi kadın kolu yönetimindeki dokuz gönüllü kadın gelen küçücük bağışlarla minicik yüreklerde kocaman mutluluk bıraktılar.

Derbent Mahalle Muhtarı Aydemir Görmez ile belirledikleri 32 ihtiyaç sahibi aileye ulaşan kadın kolu üyeleri, yardım malzemelerini de yaptıkları ziyaretlerle belirlediler.

Bu çalışma sırasında yardıma muhtaç ailelerin sayıları ile ilgili büyük detay, Türkiye’de ki yoksullaşma gerçeğinide gözler önüne serdi.

Gidilen derme, çatma evlerde, açılan kapıların ardında ev sahibi kadınların geçim sıkıntısının verdiği bezginlik ve çaresizliğin dikkat çekmemesi mümkün değildi.

Cem evi kadın kolu üyesi dokuz yardımsever kadın bu süreçte; el birliği ile imece usülü bir çalışma sonucu temin ettikleri montları, kabanları, atkıları, bereleri, eldivenleri ve kışlık botları satın aldılar paketlediler ve dağıtıma hazır hali getirdiler.

Alışveriş sırasında mağaza sahiplerine bu alışverişin bir sosyal yardımlaşma olduğu aktarılarak mağaza sahiplerin de ellerinden geldiği kadarıyla fiyatlarda indirim yapması sağlanırken onlarda “Bizim de çorbada tuzumuz olsun” deyip gerekli desteği sundular.

Yardıma muhtaç aileler arasında mutluluğu en çok görülmesi gereken ise kemoterapi tedavisi gören bir çocuk oldu.

İşte Sarıyer imam Hüseyin Cemevi Kadın Kolu Başkanı Yasemin Biter ve yönetim kadrosu
Şemsi Filiz Ardıç
Sakine Özcan
Nurhayat Şen
Şehriban Doğan
Elif Şahin
Hülya Polat
Elif Genç
Kerime Özdemir

Kadın kolu üyeleri bu tür sosyal yardım projelerine ara vermeden devam edeceklerini, yeni projelere öncülük yapacaklarını, bu projelere maddi destek vermek isteyenlerin ise kendileri ile irtibat kurabileceğini belirterek haber sitemize şu kısa açıklama ile bir sürü şey anlattılar. “Bir çocuk güler dünya değişir.”

(aile ve çocuklar ile ilgili resimleri özellikle paylaşmıyoruz)

Nurhayat ŞEN / Sarıyer Gözlem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP