Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

COVİD 19! Vaka ve ölü sayısı arttı!

Bilim kurulunun bugün yaptığı toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalar yaptı. 

COVİD 19! Vaka ve ölü sayısı arttı!
Okunma : 814 views Yorum Yap

Bilim kurulunun bugün yaptığı toplantı sonrası açıklama yapan Fahrettin Koca bundan sonra artık veriler Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde düzenli olarak paylaşılacağını açıkladı.

Bundan sonra temasın daha çok kesilmesi adına bilim kurulunun tavsiye kararlarını Cumhurbaşkanı’na ilettiklerini. Değerlendirmeler sonrası detayların ortaya çıkacağını belirtti.

Koca, son 24 saat içinde 7533 test yapıldığını ve yeni tespitle 2069 kişide daha koronavirüs testi pozitif çıktığını, toplam vaka sayısının ise 5698 kişiye yükseldi. 42 hasta ise tedavileri sonrası iyileşerek taburcu olduğunu belirtti.

Açıklamalarında Koca, son 24 saat içinde 17 kişi hayatını kaybederken, toplamda hayatını kaybeden kişi sayısı ise 92’ye yükseldiğini açıkladı.

Sağlık bakanı Koca; “hiç kimsenin test için para ödememesini, testlerin tamamı bizim tarafımızdan ücretsiz yapılmaktadır. Testlerle ilgili talep artmaktadır. PCR testini bir çok merkezde yapmaya başladık. Bir test 3,5 – 4 saatten önce sonuçlandırmak mümkün değil. Son 3 gündür Çin’den gelen ve test zamanını 65 – 70 dakikaya indiren test kitini de laboratuvarlara gönderdik. Önümüzdeki günlerde test sayımız 15 – 20 binlere çıkaracağız. “

sariyerbelediyesi