Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Sarıyer Ak Parti’yi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer’de konuştu.

Cumhurbaşkanı Sarıyer Ak Parti’yi ziyaret etti.
Okunma : 64 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Sürpriz Sarıyer ziyareti kapsamında partisinin ilçe başkanlığını ziyaret eden Erdoğan, burada yaklaşık 2 saat kaldı.

Ardından da ilçe başkanlığı binasının balkonuna çıktı ve vatandaşlara hitap etti. Burada tek millet, tek bayrak, tek vatan vurgusunu yapan Erdoğan, terörle mücadele konusuna değindi.

FETÖ’yle ilgili olarak da hukuk çerçevesinde kalınarak, acımadan gerekenin yapılacağını söyleyen Erdoğan, sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını anımsattı.

SARIYER’DE İNİŞLİ ÇIKIŞLI BAZI DÖNEMLERİMİZ OLMUŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilçe binasında teşkilat mensuplarına basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada Sarıyer’le ilgili seçim analizi yaparak; “Başından itibaren bugüne kadar bizim Sarıyer’deki oy potansiyelimiz neydi ne oldu bir gözden geçirdim. İnişli çıkışlı bazı dönemlerimiz olmuş. Zirve yaptığımız yer 1 Kasım 2015 seçimleri. CHP’yi azda olsa 3 bin oy farkıyla geçmişiz. Eğer işi sağlam tutarsak Allah’ın izniyle Sarıyer’de çok daha iyi bir neticeyi alırız. Karamsarlığa düşmemek lazım. 7 Haziran’da 69 bin oy almışız ama 1 Kasım’da 89 bin oy almışız. 20 binlik bir oy artışımız var. Bu nokta çok çok önemli. Öyleyse bizim şuanda önümüzde 14 aylık bir zaman var yerel seçimler için. Bu seçimlere çok kararlı bir şekilde hazırlanmamız lazım. Millet sizlerden çok şey bekliyor. Bilin ki dünya da bizden çok şey bekliyor. Karşımızdaki muhalefetin bu millete de memleketimize de vereceği hiçbir şey yok. Bunların yalandan başka sermayeleri de yok. Önümüzdeki yerel seçimde muhakkak Sarıyer’i bu adamlardan kurtarmamız lazım. Bu konuda üzerinizde büyük bir vebal var. Ben şuandaki belediye başkanını sağlam bulmuyorum. Kendisini konuşmama gerek yok ama mensubu olduğu partinin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz” dedi.

“SARIYER’DE ÖNCE YEREL SEÇİMİ ALMAYA HAZIR MIYIZ?”

Erdoğan, konuşmasında 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimlere de değindi. Bir, iri, diri ve kardeş olacaklarının altını çizen Erdoğan, “Hep birlikte Türkiye olacağız” dedi. Önlerinde 14 ayın olduğunu kaydeden Erdoğan, 2019 yerel seçimlerinin Kasım 2019’un da işaret fişeği olduğunu kaydetti. Kasım 2019’da da parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğunu hatırlatan Erdoğan, çok çalışacaklarını belirtti. Erdoğan, vatandaşlara da Sarıyer’de yerel seçimi almaya hazır olup olmadıklarını sordu.

besiktasbelediyesi