Son Dakika Haberler

Cumhuriyet bayramı resmi töreni Sarıyer’de gerçekleştirildi.

Sarıyer'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları  Atatürk anıtına çelenk koyma töreni başladı.

Cumhuriyet bayramı resmi töreni Sarıyer’de gerçekleştirildi.
Okunma : 96 views Yorum Yap

Sarıyer’de bu yılki Cumhuriyet Bayramı töreni, koronavirüs önlemleri kapsamında sönük geçti. Katılımın az olduğu törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması okundu, soğuk rüzgarlar esti.

Her yıl tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de büyük bir coşkuyla geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri, bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında sönük geçti. Törene Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, birçok siyasi parti temsilcisi, STK temsilcisi ve az sayıda vatandaş katılım sağladı. Tören alanına alımlar HES kodu ve ateş ölçümü ile gerçekleştirildi.

Çelenk sunumuyla başlayan, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden Cumhuriyet Bayramı çelenk koyma töreni, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının okunmasıyla son buldu.

Erdoğan’ın konuşmasının okunduğu sıralarda alanda ki katılımcıların büyük bölümü konuşmayı dinlemediği dikkatlerden kaçmadı. Konuşma sırasında soğuk rüzgarlar eserken, okunan konuşmada Atatürk dönemi için “tek parti diktası” denildi. Törenin arka sıralarında bulunan bazı vatandaşlar ise konuşmaya tepki gösterdi ve tören alanını terk etti. Sonlanan konuşmanın ardından ise sadece yaklaşık 10 kadar kişi alkış tuttu.

Kaynak: Sarıyer’deki Cumhuriyet Bayramı töreninde soğuk rüzgarlar esti