Site icon Sarıyer Gözlem

Darbeden 9 saat önce Berat Albayrak’a e-posta!

2000 ile 23 Eylül 2016 tarihleri arasındaki 57 bin 900 yazışmayı kapsayan sızıntı dosyalarında, Türk siyasetçiler, işadamları ve aile bireyleri ile yapılan yazışmalar yer alıyor.

Yayınlanan 57 bin 900 e-postadan bir tanesi darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz 2016 günü saat 12.28’e ait. Berat Albayrak’a maili gönderdiği öne sürülen kişi ise Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO’su Serhat Albayrak.

E-postada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Mercedes-Maybach V9 kullandığı belirtilip, yeni çıkan V10 modelinden bahsediliyor.

Serhat Albayrak’a ait olduğu öne sürülen e-postada, “Bunlar yeni çıkmış. Bir bakın isterseniz. Hemen cumhurbaşkanına bundan almak iyi olabilir” denilip, “Hazırda bir tane varmış” ifadeleri yer alıyor.

E-postanın devamında ise özel aracın donanım bilgileri ve fiyatına ilişkin rakamlara yer veriliyor. Fiyat tablosuna göre aracın fiyatı 4 milyon 750 bin lira. Bu fiyata trafik sigortası ve tescil masrafları dahil değil.

İki isim arasında geçtiği öne sürülen e-posta yazışmalarında bir de PDF dosyası bulunuyor. O PDF dosyasındaki verilere göre, Erdoğan’a alınması planlanan 4 milyon 750 bin liralık yeni zırhlı aracın özellikleri şöyle:

19 inç, 7 adet üçlü kollu hafif alaşım jantlar
Tekli arka koltuklar
Garaj Kumandası
Ahşap / deri direksiyon simidi
Sigara Donanımı
Buzdolabı
Universal telefon hazırlık paketi
Isıtmalı ve Havalandırmalı Ön Koltuklar
7 ileri oranlı otomatik şanzıman
Ön koltuklar için koltuk konfor paketi
Dokunmatik kontrol paneli
Arka koltuklar için masa
Executive Sağ Arka Koltuk
Lastik basınç kontrol sistemi
Metal karter muhafazası
Comand Online

Kaynak: Darbe girişiminden 9 saat önce… Berat Albayrak’a ‘Erdoğan’a zırhlı araç alalım’ e-postası

Exit mobile version