Son Dakika Haberler

Dayanışma Derslikleri Sarıyer’de

Dayanışma Derslikleri Beyoğlu, Maltepe, Kartal'dan sonra Sarıyer'de de başladı.

Dayanışma Derslikleri Sarıyer’de
Okunma : 221 views Yorum Yap

“Rekabet yok, elbirliği ve dayanışma var” fikriyle paralı kurslara karşı alternatif bir model olarak hayta geçirilen Dayanışma Derslikleri Beyoğlu, Maltepe, Kartal’dan sonra Sarıyer’de de başladı.

Sarıyer Dayanışma Derslikleri’nde gönüllü eğitmenler tarafından liseli öğrenciler ve TEOG’a hazırlanan öğrencilere yönelik Matematik, İngilizce, Tarih, Fizik, Kimya, Geometri gibi derslerin yanı sıra Gitar, Satranç, Fotografçılık gibi dersler de dayanışmayla verilecek.

Dayanışma Derslikleri iki yıldır gönüllü eğitmenlerle birlikte yapılan “Her Yer Çocuk Yaz Okulu”( yoksul mahallelerde çocuklar için ücretsiz yaz okulu çalışması) tecrübesinin bir devamı olduğunu olarak şekillendi. “Resim, müzik.yaratıcı drama, Tiyatro, masal  vs vs dersleri ile çocuklara öğretmenlik yapmadan, onları da işin içine sokarak birlikte öğrenip, birlikte tartışıp, birlikte karar aldığımız bir çalışmanın üzerine Dayanışma Dersliklerini oluşturduk” diyor.

Dayanışma Derslikleri paralı kurslara ve dershanelere karşı dayanışma ve el birliği ile rekabet etmeden birlikte paylaşıp birlikte üretip, neşemizi ve dayanışmamızı ortaya koyduğumuz hamurunu buradan oluşturduğumuz bir dayanışmadır. Çünkü, dayanışma büyütür, güzelleştirir.

Sarıyer’de Dayanışma Derslikleri Sarıyerliler Derneği’nde gerçekleşiyor. Bir veli toplantısı ile startı verdik. Gitar, Dil ve Anlatım ve Tarih dersleri başlamış durumda. Kayıtlarımız sürüyor, eğitmen olarak katkı sunmak isteyen herkesi bu çalışmaya destek vermelerine bekliyoruz.