Son Dakika Haberler

Demirtaş: ‘Pişmanlık’tan yararlanırsınız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Demirtaş: ‘Pişmanlık’tan yararlanırsınız
Okunma : 106 views Yorum Yap

Gülen cemaatiyle ilgili yaptığı açıklamalarda “kandırıldık” diyen Erdoğan’a isim vermeden yüklenen Demirtaş “Siz barbar bir örgüte 10 yıl boyunca yardım ettiğini ve pişman olduğunuzu söylersenin en fazla pişmanlık yasasından yararlanırsınız” dedi.

Demirtaş’ın açıklamalarından satır başları:

OHAL nedeniyle cezaevlerinde hak ihlalleri uygulanıyor. Avukatların müvekkilleriyle görüşmelerine saat sınırı getirilmiş. Avukatların müvekkilleriyle yaptığı görüşmeler kayıt altına alınıyor. Disiplin cezaları bütün cezaevlerinde uygulanıyor. 12 Eylül döneminde uydulandığı gibi askeri marşlar söyletiliyor. Birçok gazetenin cezaevlerine girişi yasaklanmış, birçok televizyon kanalının izlenmesi yasaklanmış. Bukadar yakıcı yoğun bir gündemde cezaevlerinde yapılan işkence gözden kaçıyor sanmasınlar. Bir ülkede cezaevlerinde insan hakları yoksa dışarıda da aramanıza gerek yoktur.

Kimse kimseyi kandırmamıştır. Fethullah Gülen ile AKP aynı amaç için çalışmıştır. Ortada bir kandırma işi yok. Birbirini kandırmadılar birbirlerine ihanet ettiler.

Ortada kandırma yoktur, ortada islami şekilde devleti ele geçirme çalışması vardır. Bir işbirliği vardır. Öküz ölene kadar ortaklık yapmışlık vardır.

Siz barbar bir örgüte 10 yıl boyunca yardım ettiğini ve pişman olduğunuzu söylersenin en fazla pişmanlık yasasından yararlanırsınız.

Yenikapı’da darbeye karşı toplanan her yurraşın duygularını düşüncelerini anlıyoruz ve hak veriyoruz. Ama sahne için aynı şeyi düşünmüyoruz. HDP orada yoktur çünkü Fethullahla ilişkisi olmayan tek partidir. AKP, CHP, MHP’de bu yapıyla organik ilişki içine girmiştir. Neden darbenin siyasi kliği çıkarılamıyor. Yenikapı’da günah çıkarma seansı yapmışlardır. Geriye doğru gidin bakalım MHP-CHP cumhurbaşkanlısı seçiminde bu adayı kim önerdi. İki genel başkana da sesleniyorum, çıkın açıklayın.