Son Dakika Haberler

Demirtaş’tan HDP’lilere mektup 

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) tutuklu Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne Cezaevi’nden HDP’lilere mektup gönderdi.

Demirtaş’tan HDP’lilere mektup 
Okunma : 216 views Yorum Yap

“Birlikte yürüttüğümüz zorlu siyasi mücadelede bir müddet zorunlu mekan değişikliği yapmak durumunda kaldık” diye başladığı mektubunda Demirtaş, mücadele kararlılığı, moral ve coşkusunun ‘her zamankinden daha yüksek’ olduğunu söyledi.

HDP’nin ‘bütün Türkiye halkları için biricik umut kaynağı’ olduğunu söyleyen Demirtaş’ın, mektubunun devamı şöyle:

“Özgürlük ve barış için halkın bize, bizim halka olan ihtiyaç ve bağlılığımız dört duvarla sınırlanamayacak kadar güçlü bir duygudur. Bütün yoldaşlarımın, tarihin bize yüklediği bu erdemli sorumluluk ve görevi yerine getirmedeki tereddütsüz duruşu, benim buradaki moral kaynağımdır. Bu rehine durumunun uzun sürmeyeceği bilinmelidir. Burada bizi hukuk dışı bir şekilde rehin almaya çalışan siyasi zihniyete en büyük cevabımız, HDP’yi büyütmek olacaktır. Hepinize güveniyor ve inanıyorum. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağımızdan emin olun. Biz gayet iyi ve moralliyiz, sizler de öyle olun. Bütün çalışma arkadaşlarıma yürek dolusu selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Kaynak: Demirtaş’tan HDP’lilere mektup – Cumhuriyet Türkiye Haberleri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)