Son Dakika Haberler

Dikkatsizlik can aldı!

İstinye’de İSKİ’ye bağlı 15 TL değerindeki kanalizasyon rögar kapağı kimliği belirsiz hırsızlar tarafından çalındı.

Dikkatsizlik can aldı!
Okunma : 222 views Yorum Yap

Mahallelerde rögar kapaklarını çalarak hurdacılara satan kimliği belirsiz kişiler ve kapakların yerlerinin tespitini yapan ve yerine röğar kapağının çalınmaması için çözüm bulamayan İSKi araç kazalarına can güvenliğine yol açıyor.

İstinye mahallesi Bostan sokakta röğar kapağı çalındı, Sarıyer Belediyesi özel temizlik görevlisinin ölümüne sebep oldu.

HER AKŞAM AYNI SAATTE ÇÖP ALINIYORDU

Sarıyer, İstinye Mahallesi, Bostan Sokak üzerinde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti.

Her akşam saat 22.30 sıralarında Sarıyer Belediyesi’ne bağlı Özel Temizlik mahallede çöpleri konteynerlerden toplayarak rutin temizlik görevlerini yapıyorlardı.

Temizlik çalışanı Semavi Güneş konteynerin arkasında kapağı açık rögar çukurunu fark etmeyerek 15 metrelik çukura düştü. Arkadaşının çukura düştüğünü gören temizlik çalışanı durumu itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, rögar çukuruna düşen Semavi Güneş’i kurtarmak için çalışma başlattı. Kurtarma çalışmaları başlatan itfaiye ekipleri Güneş’in düştüğü rögar çukuruna indi. 15 metrelik rögar çukuruna giren itfaiye ekipleri Semavi Güneş’in hayatını kaybettiğini tespit etti.

Ekipler tarafından Güneş’in cansız bedeni 1,5 saatlik çalışmanın ardından rögar çukurundan çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Bir açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, hırsızların vicdansızlığı yüzünden genç yaşta bir insanı kaybettiklerini söyledi. Belediye görevlisinin yaklaşık 10 yıldır belediyede çalıştığını söyleyen Genç; “İSKİ’nin rögar kapağını çalan hırsızların en kısa sürede yakalanması ve cinayetten cezalandırılması gerekiyor. Bunu yapanlar insan olamaz. Bu kapağı çalanlar buraya bir insanın düşebileceğini zaten biliyordur” diye konuştu. Olayda kurum olarak kendilerinin bir sorumluluğu bulunmadığını ifade eden Genç; “Burası zaten İSKİ’ye ait bir rögar kapağı. Sarıyer Belediyesi’yle ilgili bir durum yok. Bu konuda kasıtlı olarak bilgi kirliliği yaratmak isteyenler olabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sarıyer Times

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)