Son Dakika Haberler

Diyarbakır’da HDP mitinginde patlama!

Diyarbakır’da HDP mitinginde  patlama!
Okunma : 42 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Diyarbakır’da HDP mitinginin yapıldığı alanda patlama meydana geldi. İstasyon Meydanı’ndaki patlama, kısa süreli paniğe neden oldu.

Yüz binlerin tarihi bir seçim mitingi gerçekleştirdiği HDP’nin İstasyon Meydanı’ndaki mitinginde nedeni belli olmayan bir patlama meydana geldi.

İlk bilgilere göre trafodan kaynaklandığı sanılan patlamada yaralananlar ambulanslarla hastaneye taşınırken, polis ise kitleye saldırmaya başladı.

Tarihi buluşmalardan birine daha tanıklık eden Diyarbakır’da yüz binlerin aktığı İstasyon Meydanı’ndaki HDP mitinginde, alandaki trafodan kaynaklandığı belirtilen fakat kaynağı tam olarak belirlenemeyen bir patlama meydana geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tam sahneye çıkacağı anda yaşanan patlamada çok sayıda kişi yaralanırken, yaralılar yurttaşların açtığı koridorlardan ambulanslara taşınarak hastanelere götürüldü.

Patlamada 1 kişinin öldüğü iddia ediliyor.

Yaralıların taşındığı esnada polis ise gaz bombalarıyla kitleye saldırıya geçti.

DBP ve HDP yöneticileri miting alanında yaptıkları anonsta halkı sakin olmaya ve saldırganlara gereken cevabı 7 Haziran’da sandıkta vermeye çağırdı.

DİHA, İMC TV, Sendika.Org, cumhuriyet

Diyarbakır’da HDP mitinginin yapıldığı alanda patlama oldu. İstasyon Meydanı’ndaki patlamanın ardından yaralanan 15-20 kişinin hastaneye kaldırıldığı görüldü. AA, çok sayıda kişinin yaralandığını duyurdu. Yerel kaynaklara göre patlamada 1 kişi yaşamını yitirdi. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, iki ayrı noktada 2 patlama olduğunu duyurdu. Elçi, ilk patlamanın küçük olduğunu ve önemsenmediğini ancak, trafonun yanındaki patlamanın yaralanmalara neden olduğunu söyledi. Miting alanında yapılan anonsta patlamanın trafodan kaynaklandığı duyuruldu.

Diyarbakır ‘da HDP mitinginin yapıldığı alanda trafo patladı. İstasyon Meydanı’ndaki patlama , paniğe neden oldu.

İdris Baluken’in konuşmasının hemen ardından meydana gelen patlamada, çok sayıda kişi yaralandı. 

Patlama nedeniyle mitinge ara verilirken, kalabalığın bir bölümü alanda beklemeye devam ediyor.

PARÇA TESİRLİ BOMBA İDDİASI

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, iki ayrı noktada 2 patlama olduğunu duyurdu.

Polis, İstasyon Meydanı’na toplanan kalabalığı dağıtmak için gaz bombalarıyla müdahalede bulundu. 

Radikal

201506051849_999 201506051842_99

besiktasbelediyesi