Son Dakika Haberler

Doktorlara meslektaşını ihbar formu

İstanbul'da bazı aile aile hekimlerine cemaat üyelerinin tespiti için "ihbar formu" gönderildi.

Doktorlara meslektaşını ihbar formu
Okunma : 196 views Yorum Yap

Cumhuriyet – Aile hekimleri arasındaki cemaat yapılanmasının tespiti için hekimlere “Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili beyan formu” adıyla 5 soruluk formlar gönderildi.

İstanbul Esenler’deki bazı aile hekimlerine yollanan formda, aile hekimleri arasındaki cemaat örgütlenmesinin tespit edilmesinin amaçlandığı, cemaate yakın olan personelin tespiti için ilgili formların doldurulması gerektiği belirtiliyor.

Soruların yanıtlanıp özel bir zarfla kendilerine iletilmesi de istendi. Tüm aile hekimlerine de gönderildiği tahmin edilen ve üzerinde “Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili beyan formu” yazan 5 soruluk formda, kurumun adı, personelin adı, soyadı, görevi, TC kimlik numarası, ikamet adresi gibi bilgileride yer alıyor.

İşte o sorular

* Bank Asya Bankası’nda hesabınız var mı? Hesabınızı kapattıysanız hangi tarihte kapattınız?

* Siz FETÖ/PYD okullarında okudunuz mu ya da çocuklarınız okudu mu?

* Zaman, Sızıntı ve Gonca gibi gazete ya da dergilere üyeliğiniz var mı? Var ise hangi tarihte sonlandırdınız?

* Yurtdışına çıktınız mı? Çıktıysanız hangi amaçla ve tarihte çıktınız?

* Çalıştığınız kurumda (FETÖ/ PYD aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olduğunu bildiğiniz personelin olup olmadığına dair beyanınızı yazınız…

Valilik ‘münferit’ dedi

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “formların ilçe kaymakamlığının münferit uygulaması olduğu”  savunuldu. Sağlık Bakanlığı da aile hekimlerine yönelik böyle bir uygulamalarının olmadığını kaydetti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)