Son Dakika Haberler

Eğitimcilere Sert Polis Müdahalesi!

Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu ve Eğitim-İş üyelerinin Ankara'daki eylemine polis müdahale etti.

Eğitimcilere Sert Polis Müdahalesi!
Okunma : 51 views Yorum Yap

Ankara Tandoğan Meydanı’nda Eğitim İş Sendikası tarafından düzenlenen “Yatağan’dan Tandoğan’a Laik Eğitim Ve Emeğe Saygı İçin Yürüyoruz” eylemine polis gazlı ve tomalı müdahale etti.

Müdahale sonrası 9’u kadın 40 eylemci gözaltına alındı.

17 Aralık sürecini protesto eden ve Yatağan’da başlatılan ‘Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü’ne destek veren Eğitim-İş Sendikası üyeleri Tandoğan Meydanı’nda toplandı. Toplanan üyeler Kızılay Güvenpark’a yürüyerek orada basın açıklaması yapmak istedi. Emniyet güçlerinin izin vermemesi üzerine gruba TOMA ve biber gazı ile müdahale edildi. Müdahalenin ardından 9’u kadın olmak üzere 40 eylemci gözaltına alındı.

Yapılan müdahale sonucunda CHP Ankara İl Başkanımız Necati Yılmaz, İl Başkan Yardımcılarımız Elif Doğan ve Sercan Çığgın, PM Üyemiz Şenal Sarıhan, İstanbul Milletvekilimiz Nur Serter, Ankara Milletvekilimiz İzzet Çetin, B. Şeh Bel. Mec. Üyemiz Hüseyin Kaya, Gölbaşı İlçe Başkanımız Ümit Atak, biber gazına ve tazyikli suya maruz kaldı. Elmadağ Belediye Başkan Adayımız Mücahit Dede ile birlikte birçok sendikalı öğretmenlerimiz gözaltına alındı.İl Başkanımız Necati Yılmaz, İl Yöneticilerimiz Elif Doğan ve Sercan Çığgın, Tunceli Milletvekilimiz Hüseyin Aygün, Tokat Milletvekilimiz Orhan Düzgün ve Partili avukatlarımız gözaltına alınanlara destek için şu anda Ankara Emniyet Genel Müdürlüğünde bulunmaktadır.