Son Dakika Haberler

Ekonomide gelecek modeli.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ekonomi kurmayları ile birlikte Ekonomide Gelecek Modeli adıyla partinin ekonomi manifestosunu açıkladı.

Ekonomide gelecek modeli.
Okunma : 272 views Yorum Yap

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu, ekonomi kurmayları Genel Başkan Danışmanı İbrahim Turhan, Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, Hazine ve Maliye Politikaları Başkan Yardımcısı Kerim Rota ve Ticaret Politikaları Başkanı Mustafa Mente ile birlikte Ekonomide Gelecek Modeli adıyla partinin ekonomi manifestosunu açıkladı. Bir çok konuda çarpıcı çözüm önerileri sunan manifestoda ön plana çıkan konuların başında son günlerde çokça tartışılan Varlık Fonu geldi. Gelecek Partisi, başta Türkiye Varlık Fonu olmak üzere bütçe dışı nitelik kazanan tüm uygulamaların sonlandırılacağını açıkladı.

İnsan onurunu merkeze alan bir anlayışla hazırlanan Gelecek Partisi ekonomi manifestosunda, koronavirüs sonrası dönemde ihtiyaç duyulacak ekonomi politikalarının eski ezberlerle üretilemeyeceğini vurgu yapıldı. 2001 ve 2008 krizlerinin farklı özellikte olduğu, o gün uygulanan çözümlerin bugün geçerli olamayacağı hatırlatıldı. Hükümetin, kurumların kapasitelerini, yetkinliklerini ve itibarlarını tahrip eden hoyrat ve sorumsuz yönetim anlayışının en büyük sorun olduğuna dikkat çekildi. Manifestoda Hz. Mevlana’nın “Ne kadar söz varsa düne ait Dünde kaldı cancağızım, Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” sözleriyle yenilik vurgusu yapıldı.