Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Ekrem İmamoğlu Bahçeköy’de

İBB başkanı Ekram İmamoğlu Bahçeköy'de kolonları patlayarak boşaltılan ve riskli ilan edilen binayı ziyaret edip bina sakinleri ile sohbet etti.

Ekrem İmamoğlu Bahçeköy’de
Okunma : 137 views Yorum Yap

Bahçeköy ‘de çökme tehlikesi olan bina ile ilgili incelemelerde bulunan Ekrem İmamoğlu, “Bütün bileşenleri ile milli mesele dediğimiz bu meselenin işbirliğini yaparız. Kimsenin bu masadan kaçma şansı yoktur. Burada yaşanan olay, riskli bina öngörüsü vardır. Bu nedenle aileler boşaltılmıştır” dedi.

Burada çok daha büyük ir olayın yaşanmamasının büyük bir şans olduğunu belirten İmamoğlu, “hiç kimse burada mağdur durumda kalmayacaktır, raporların çıkmasını bekliyoruz, raporlar sonrası yol haritamızı çıkaracağız. Sarıyer Belediyesi burada, kaymakam, bakanlık ve biz yanınızdayız. en önemlisi ise 17 Ağustosun yıl dönümüde yaşanan bu olayda hiç kimsenin burnunun bile kanamamış olmasıdır dedi.

“Hemen hemen tüm dairelerdeki vatandaşlar sosyal tesislerde misafir edilmektedir” diyen İmamoğlu, “Rapor birkaç güne çıkacak. Yol haritası belirlenecek. Önceki gün şehircilik bakanlığı il müdürü tespitleri yaptı. Sayın bakan süreci takip ediyor. Kira yardımı yapılacak. Komşularımızla dertleştik. Belediye yetkilileri ile ortak hem süreci takip eden, hem ailelerin olası ihtiyaçlarına dahil bütün ailelerin ihtiyaçları için bir ekibi burada bulunduracağız. Birazdan sayın belediye başkanı, vekil ve muhtarımızla birlikte toplantı yapacağız. Takibimizde, dediğimiz gibi burayla ilgili süreçte ortak masayı kurup en hızlı şekilde vatandaşımızın sorununu çözmekle yükümlüyüz” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinde CHP 2. Bölge Milletvekili Gökan Zeybek, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, ilçe yönetimi, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, müdürlerde kendisine eşlik etti.

sariyerbelediyesi