Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Ekrem İmamoğlu: Herkes haddini bilecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve yerlerine valilerin kayyım olarak atanmasına tepki gösterdi.

Ekrem İmamoğlu: Herkes haddini bilecek
Okunma : 274 views Yorum Yap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve yerlerine valilerin kayyım olarak atanmasına tepki gösterdi.

İmamoğlu, “Demokrasinin teslim ettiği görevleri insanlardan hukuk dışı yöntemlerle almak kimsenin gözünde değil. Kendileri kaybeder. Milletin iradesini yok saymak büyük bir hatadır. Öyle ‘terör örgütü’ vs gibi kuru laflarla bu hamleler yapılmaz. Kayyım atayarak bunu böyle ucu bucağı olmayan sürece bağlayamazsınız. Şiddetle kınıyorum, karşısındayım. Öyle gözler İstanbul’a dönmüş falan herkes haddini bilecek” dedi.

‘ÖYLE TERÖR ÖRGÜTÜ VS GİBİ KURU LAFLARLA BU HAMLELER YAPILMAZ’

Bir gazetecinin Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarının görevden alındığını hatırlatarak, “Gözler diğer büyükşehir belediyelerine çevrildi tartışmaları var” sorusuna İmamoğlu şu şekilde yanıt verdi:

“Böyle bir mantıkta insanlardan görevi hukuk dışı almak olmaz. Kimsenin sınırsız yetkisi yoktur. Var gibi davrananlar olur. Ama ülkeye çok şey kaybettirirler. Milletin iradesi çok önemlidir. Milletin iradesini yok saymak çok büyük hatadır. Ortada milletin iradesi vardır. Diyarbakır, Van, Mardin’de de. Öyle ‘terör örgütü’ vs gibi kuru laflarla bu hamleler yapılmaz. Varsa alırsınız tespit edersiniz işleme koyarsınız. Kayyum atayarak ucu bucağı belli olmayan bir sürece bağlayamazsınız. O zaman millet milli iradeye olan güvenini kaybeder. Çok üzücüdür. Şiddetle kınıyorum. İnsanların eğer bir suçu varsa yargılarsınız sonuca bağlarsınız. Ama öyle kuru lafla bu işler olmaz. Umarım bu yanlıştan dönerler. Umarım seçilenler görevlerine döner. Öyle İstanbul’a göz dönmüş falan herkes haddini bilecek.”

sariyerbelediyesi