Son Dakika Haberler

Engelliler Tiyatrosu perdelerini açtı!

Sarıyer Belediyesi Engelliler komisyonunun sahnelediği "Vatan Kurtaran Şaban" adlı tiyatro oyunu Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde sahne aldı.

Engelliler Tiyatrosu perdelerini açtı!
Okunma : 501 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Engelliler Komisyonunun büyük bir emekle sahneye hazırladıkları “Vatan Kurtaran Şaban” adlı tiyatro ilk kez sahnelenerek seyircinin beğenisine sunuldu.

Tamamen amatör oyunculardan oyuşan engelliler komisyonu tiyatro ekibinin göstermiş olduğu performans ve sahnede ki rahat tavırları konuklar tarafında beğeni ve ilgiyle izlendi.

Kültür bakanlığı bünyesinde yaşanan yönetim anlayışını kendi bakış açıları ve yorumları ile sahneleyen ekibin ilk gösterimini kalabalık bir seyirci topluluğu izledi. Oyun sonunda seyirciler oyuncuları ayakta alkışlayarak gösterdikleri performansı takdir ettiler.

Oyunda Şaban rolünde oynayan devlet büyüğü ve onun yardımcısının kültür sanat dallarında yaşanan trajıkomik uygulamalar yorumlanırken, üstünde düşünülmesi gereken bir çok konu ve uygulama kara mizah ile seyirciye sunuluyor. Seyircinin keyifle, tebessümle ve kahkahalarla izlediği oyun seyirci tarafından tam not aldı.

Senaryo ve oyuncu ekibi.

Haldun Taner’in yazdığı, Berke Hürcan, Can Törtop yönetmenliğini yaptığı oyunda Belediye Meclis Üyeleri Hayrettin Dereli, Sevim Yalınkılıç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, İrfan Gümrah, Özkan Göksen, Kaan Alp Ülker, Öner Cem Bağlarbaşı, Hanife Güneşer, Nazan Gümrah, Figen Göksen, Şeniz Ulusoy, Gülsün Ölçücü, Fevziye Yeter, İnci Demir, Emel Öztepe ve Hayriye Demirtaş oyunculuk performansları ile sahne alıyor.

Nurhayat ŞEN, İsmail AYDIN / Sarıyer Gözlem

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)