Enis Berberoğlu: Eninde sonunda suçsuz olduğum anlaşılacak
1 okunma

Enis Berberoğlu: Eninde sonunda suçsuz olduğum anlaşılacak

ABONE OL
20 Kasım 2017 10:46
Enis Berberoğlu: Eninde sonunda suçsuz olduğum anlaşılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mahmut Lıcalı / Cumhuriyet- Berberoğlu’nun komisyon üyelerine, “Casus olmadığım, ajan olmadığım ortada. Yargı sürecini bekliyorum. Eninde sonunda haklılığım anlaşılacak. Suçsuz olduğum anlaşılacak” diye konuştuğu kaydedildi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda CHP ve HDP’li üyelerin tutuklu milletvekillerinin ziyaret edilmesi konusundaki talepleri uzun süredir gerçekleştirilmiyordu. Komisyon bünyesindeki Cezaevi Alt Komisyonu’nun geçen hafta Maltepe Cezaevi’ne gerçekleştirdiği ziyarette komisyon üyesi AKP, CHP ve HDP’li vekiller burada tutuklu olan CHP’li Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre, Berberoğlu’nun tek başına kaldığı koğuşta bir adet masa, bir adet sandalye ve kitaplar bulunuyor. Koğuşun temiz olduğu belirlenirken, Berberoğlu’nun cezaevi yönetiminden memnun olduğunu ilettiği öğrenildi. Cezaevindeki durumunun nasıl olduğu sorusu üzerine Berberoğlu’nun “Cezaevi ne kadar rahatsa ben de o kadar rahatım. Sonuçta cezaevi, özgürlüğünden mahrumsun” yanıtını verdiği belirtildi.

‘Casus olmadığım ortada’

Berberoğlu’nun komisyon üyelerine 1 Aralık’ta yapılacak duruşmayla ilgili de bilgi vererek, umudunu koruduğunu dile getirdiği belirtilirken, “Casus olmadığım, ajan olmadığım ortada. Yargı sürecini bekliyorum. Eninde sonunda haklılığım anlaşılacak. Suçsuz olduğum anlaşılacak” diye konuştuğu kaydedildi.

Kaynak: Enis Berberoğlu: Eninde sonunda suçsuz olduğum anlaşılacak

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP