Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Erdem: Benim için ölüm çağrıları yapıyorlar

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem: “Çok ciddi bir cinayet tehlikesi karşı karşıyayız."

Erdem: Benim için ölüm çağrıları yapıyorlar
Okunma : 40 views Yorum Yap

ANKARA (ANKA) – CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Russia Today televizyonuna yaptığı açıklamaların ardından gelen tepkilere ilişkin, “Çok ciddi bir cinayet tehlikesi karşı karşıyayız. Benim için ölüm çağrıları yapılıyor. Linç ve iftira kampanyası başlatıldı” dedi.

ANKA’ya konuşan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, şöyle dedi:
“Çok ciddi bir cinayet tehlikesi karşı karşıyayız. Benim için ölüm çağrıları yapıyor. AKP gençlik kolları ve Osmanlı Ocakları ölüm çağrısı yapıyor. AKP milletvekilleri buna destek veriyor. Doğrudan hedef gösteriliyorum.”

Geçen hafta Meclis’te yaptığı konuşmayı hatırlatan Erdem, “Bu benim iddiam değil, iddianamede yer alan bilgiler. Ben iddianameyi paylaştım. Meclis’te ne söylediysem o” diye konuştu.

Algı operasyonu yapıldığını ifade eden Erdem, “AKP IŞİD’e sarin gazı verdi, demedim. algı operasyonu yapılıyor. Sosyal
medyada ölüm çağrıları yapılıyor, evimin adresleri paylaşılıyor. Linç kampanyası başlatıldı. Başıma gelecek her şeyden AKP gençlik kolları, milletvekilleri, havuz medyası, Osmanlı Ocakları sorumludur. Linç ve iftira kampanyası başlatıldı. Bir milletvekili olarak kamuoyunu aydınlatma görevini yerine getirdim. Beni günah keçisi ilan ettiler. Sistemli bir saldırıdır.

Şu anda da can güvenliğim tehdit altında. Koruma talebinde bulundum. Herkes endişeli. Siyasetin ahlakına aykırıdır.”
Sosyal medyada yazılanlara işaret eden Erdem, “Böylesini yaşatmayacaksın, adresini buldum, hadi gidelim, dersini verelim, evini yakmak lazım” şeklinde ifadelerin kullanıldığını söyledi.

GERCEK GÜNDEM

sariyerbelediyesi