Son Dakika Haberler

Erdoğan: DAİŞ, Esed tarafından destekleniyor

Rusya, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın talebiyle IŞİD'i vururken Erdoğan'dan dikkat çekici bir çıkış geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün bölgedeki tüm terör örgütleri, doğrudan veya dolaylı olarak Esed rejimine hizmet etmektedir" dedi.

Erdoğan: DAİŞ, Esed tarafından destekleniyor
Okunma : 34 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bugün bölgedeki tüm terör örgütleri, doğrudan veya dolaylı olarak Esed rejimine hizmet etmektedir. DAİŞ, Esed tarafından desteklenmektedir. Esed, şu anda DAİŞ’in petrolünü almakta ve paraya çevirmektedir. Bunu görmemek için kör olmak lazım. Bu açıkça ortada.

DAİŞ ile PYD’nin YPG’nin hiçbir farkı yoktur. Esed PYD’yi desteklemektedir. Düne kadar oradaki Kürtlere düşmandı, şimdi destekliyor. Biz ona kimlik ve pasaport vermesi için baskı yapıyorduk. Şimdi kuzu sarması haline geldiler.

Suriye ve Irak başta olmak üzere sorunlu bölgelerden Avrupa’ya yönelen göçmen akını, Türkiye – Avrupa Birliği’nin ilişkilerinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Şu gerçeği artık herkesin görmesi gerekiyor. Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki etkin iş birliğinin, Avrasya ve Ortadoğu’yu ilgilendiren çeşitli alanlarda derin tesirleri olacaktır. Türkiye ile olumlu ilişkiler kuran herkes gibi Avrupa Birliği de bundan kazançlı çıkacaktır.”

cumhuriyet

besiktasbelediyesi