Son Dakika Haberler

Erdoğan HAYIR çadırını ziyaret etti! – VİDEO –

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hacıosmanda kurulu olan Hayır çadırını ziyaret etti, ilginç diyaloglar yaşandı.

Erdoğan HAYIR çadırını ziyaret etti! – VİDEO –
Okunma : 231 views Yorum Yap

Erdoğan’ın ziyaretinde CHP’lilerle arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

CHP’liler Erdoğan’a “Hepimizin Cumhurbaşkanı olun diye Hayır ” dedikten sonra Erdoğan’ı HAYIR çadırına davet ettiler.

Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na gitmek üzere öğle saatlerinde Tarabya Köşkü’nden çıktı.

Erdoğan, önce Hacıosman Metro istasyonu yanında kurulan Evet standını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Evet standının hemen yakınında kurulan Hayır çadırını ziyaret etti.

Erdoğan, kurulan çadıra girerek içeridekilerle yaklaşık 15 dakika konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan Hacıosman’da kurulu olan Hayır çadırını ziyaret etti, ilginç diyaloglar yaşandı.

Hayır Çadırında bulunan bir kişinin anlatımına göre çadırda şöyle bir diyalog yaşanmış.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sarıyer’de CHP’nin HAYIR Çadırına gitti. Burada bulunan Hayırcılar Erdoğan’a bazı sorular ve eleştiriler yönelttiler.

Cumhurbaşkanı bunlara cevap vermek yerine çadırda bulunanlara “siz de yalancısınız, genel başkanınız da yalancı” deyince, çadırda bulunan özellikle kadınlar bu duruma büyük bir tepki gösterdiler ve “burada hem kadınlara, hem burada bulunmayan genel başkanımıza hakaret ediyorsunuz” diyerek tepkilerini dile getirmişler.

Tepkiler ve ortamın ısınması üstüne Erdoğan çadırı sinirli bir şekilde terk ederek oradan ayrılmış.

Erdoğan’ı Hayır çadırına davet eden Çağlar Coşkun ise şunları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı İstanbul Sarıyer’de “Hayır” çadırına davet eden CHP’li Çağlar Coşkun, şu açıklamada bulundu.

Coşkun, “‘Evet’ ve ‘Hayır’ çadırları karşılıklı duruyordu. Cumhurbaşkanımız ‘Evet’ çadırına geldi. Kendisini ‘Hayır’ çadırımıza da davet ettim, bir çay içmesini söyledim. Kendisi de Samsun mitingine yetişeceğini söyledi. Ben de kendisine ‘Bir suyumuzu için Cumhurbaşkanım öyle gidin’ dedim. Daha sonra çadıra geçtik” dedi.

Çağlar Coşkun şöyle konuştu:

“Seçimin neden eşit şartlarda yapılmadığı, Alevi köylerinin yollarının neden yapılmadığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün adının Alevi yurttaşlarımızı üzdüğünü, kendi isminin konulmasının tercih edileceği söylendi.

Cumhurbaşkanımız da ‘Osmanlı Padişahları içerisinde çok değerli çalışmaları nedeniyle onun adının verilmesini uygun gördük’ dedi.

Cumhurbaşkanı ‘neden hayır diyorsunuz?’ diye sordu. Bir kadın arkadaşımız da ‘kadın hakları ve kadın özgürlüğünün yeterince olmamasından dolayı hayır dediğini’ açıkladı. Bunun üzerine de Cumhurbaşkanı ‘En çok kadın milletvekili bizim dönemimizde Meclis’e girdi’ dedi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)