Son Dakika Haberler

Erdoğan: Operasyonlar devam edecek

Erdoğan bayram namazı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Operasyonlar devam edecek
Okunma : 104 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

SURİYE’DE ATEŞKES

Sizlerin ve bütün vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın insanlık için barışa vesile olmasını diliyorum. Bölgemizdeki gelişmeler hayra alamet değil. Verilen sözler tutulursa Suriye’de 48 saat bir ateşkes söz konusu, eğer başarılı olursa 1 hafta devam etmesi temennimiz.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Ülkemizde de tüm asker ve polisimiz hepsi aynı kararlılıkla operasyonlara devam ediyorlar. Hedefimiz ülkede 1. derece huzurun temini noktasında devletin koyduğu kurallara herkesin A’dan Z’ye uymasıdır.

FIRAT KALKANI HAREKATI

Bizim 90-95 km’lik bir planımız vardı. Bunu Putin ve Obama ile de görüştük. Bunu başaralım dedik. Suriye sınırımız sürekli tehdit altında. Fırat Kalkanı sınırlarımızı tehditten temizleme harekatıdır.

“KAYYUM ATANMASINDA GEÇ KALINDI”

Aslında bu tabi yeni bir şey değil. Bana göre geç atılmış bir adımdır. Bu benim daha önce de temennimdi. Çünkü belediye başkanlığı yapmış biri olarak konuşuyorum. Siz terör örgütlerine destek veremezsiniz sizin öyle bir yetkiniz yok. Alt yapı, üst yapı ve hizmet götürmekle görevlisiniz. Hendek açmak için değil. Hayatı aksatmak için hendek açılır mı? Devletten gelen desteği dağa gönderdiler. Bunların hepsi tespit edildi. TNT taşıyorlar, tüpler, variller taşıyorlar. Bölgede devamlı tehdit unsuru oluşturuyorlar, bunların tespiti var.
CAMİDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Erdoğan’ın bayram namazı için geleceği belirtilen Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde de sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemi alınmıştı. Ancak geceyi Tarabya Köşkü’nde geçiren Erdoğan bu sabah bayram namazı için Maslak’ta bulunan Fatih Ormanı Camii’ni tercih etti. Cami önünde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Kaynak: Erdoğan: Operasyonlar devam edecek

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)