Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan çok sert Musul açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi'nde konuştu.

Erdoğan’dan çok sert Musul açıklaması
Okunma : 234 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi’nde konuştu..

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

İlk defa düzenlenen kongrenin bu alanda küresel bir platforma dönüşerek gelecek yıllarda da sürmesini temenni ediyorum. Kongremize 40’a yakın ülkeden adalet bakanı. Başsavcılar ve adalet akademisi HSYK müadili, kurum başkanları ve hukukçular katılıyor.

Sizler 15 Temmuz darbe girişiminin ardından davetimize icabet ederek, bizlerle beraber olarak, aynı zamanda darbecilere, arkasındaki güçlere bu katılımınız sebebiyle en güçlü mesajı verdiniz. Milletimiz, ülkemiz, attığınız adımı unutmayacaktır. Çünkü siz demokrasimizle ciddi bir dayanışma sergilediniz.

Değerli misafirler, Türkiye son yıllarda dünyada eşine az rastlanan türden darbe girişimlerine maruz kalmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hadise, ordu içindeki FETÖ mensuplarının gerçekleştirdiği silahlı bir darbe girişimiydi. 17 – 25 Aralık’ta ise tamamen algı yönetimine yönelik operasyonlarla seçilmiş başbakanı kuşatmaya kalktılar. Adaleti tesis etmeleri, huzur ve güveni sağlamak için kendilerine verilen yetkileri, imkanları siyasi bir darbe girişimi için kullanmaya kalkan bu örgüt mensuplarına bizler de “Eyvallah” demedik. Güçlü bir karşı duruş ortaya kondu ve gereken operasyonları gerçekleştirdik. Bu şekilde başarılı olamayacağını anlayan FETO silahlarına sarıldı. 15 Temmuz gecesi milletin üstüne kan ve ateş yağdırdılar. Açıkçası biz böyle bir ihanete ihtimal vermiyorduk. Ama o gece şu da anlaşıldı ki; darbeciler de milletimizin karşılarına dikileceğine hiç ihtimal vermemişler. Bomba yağdıran savaş uçakları, üzerlerinden geçip giden tanklar, sıkılan silahlar milletimizi korkutmaya, geriletmeye yetmedi.

MUSUL OPERASYONU

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gece yarısı koalisyon güçlerinin havadan desteğiyle başlayan Musul operasyonuna ilişkin olarak, “Türkiye Musul’a girmesin, diyorlar. Yahu nasıl girmeyeyim? 350 kilometre sınırım var, tehdit altındayım. 911 kilometre Suriye, 350 kilometre Irak” dedi. “Türkiye’nin olmadığı operasyondan doğabilecek neticelerden biz sorumlu değiliz” diyen Erdoğan, “Biz operasyonunda da olacağız, biz masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Burada bizim için bir tarih yatıyor, beyefendiler arzu ederlerse Misak-ı Milli’yi okurlarsa buranın bizim için ne anlama geldiğini anlarlar” ifadesini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)